نکاتی در مورد پوست خشک
پوست خشک
خرداد ۱۶, ۱۳۹۷
آرایش چشم
رنگ سایه مناسب چشم شما
خرداد ۱۶, ۱۳۹۷

ویژگی انواع مو

بررسی انواع مو در آرایشگاه

ویژگی انواع مو

ویژگی انواع مو

به خوبی میدانیم مو از اهمیت زیادی برخوردار است  پس بهتر است با اطلاع از ویژگی مو های خود به آرایشگاه و متخصصین زیبایی  رجوع کنید تا بتوانید برای درمان و رشد طبیعی مو های خود اقدام نمایید.
ویژگی های موی مختلط:
 این نوع مو دارای هر دو حالت چرب و خشک است، و بیشتر در خانم هایی که موهای بلند دارند دیده می شود. این افراد در واقع دارای پوست سر چرب هستند.
 در این افراد قسمتی از موها، که نزدیک پوست سر قرار دارد چرب می باشد، اما به تدریج که به انتهای مو نزدیک می شویم موها خشک و خشک تر می شود به طوری که بعضی اوقات دچار موخوره، یعنی چند شاخه شدن نوک موها نیز می شود.روش برخورد با موهای مختلط، نیاز به دقت و آگاهی زیاد دارد. چون چربی در پوست سر ایجاب می کند که دفعات شست و شو زیادتر شود و از سوی دیگر خشکی انتهای موها با شست و شو ی مکرر ضرر دارد.برای شستشوی پوست سر و موهای نزدیک آن از یک شامپوی مخصوص موهای چرب و یا ضد شوره استفاده کنید و اجازه دهید، کف آن چند دقیقه ای باقی بماند و سعی کنید که، قسمت های انتهایی موها کمتر شسته شود.
بعد از شامپو زدن مقداری نرم کننده مو به کف دست می ریزیم، و آن را روی قسمت های خشک موها می مالیم و پس از چند دقیقه موها را آبکشی می کنیم.

ویژگیهای موی معمولی:
براق و درخشنده هستند و حالت مات یا کدر را ندارند.اگر با دست لمس کنید، حالت نرم و انعطاف پذیر دارند.موها دارای کمی چربی هستند.هنگام برس زدن موها درهم گیرنمیکنند.
اگر یک دسته مو را بلند کنیم، فوراً سر جای خود نمی افتد و حالت شل ندارد، بلکه به آهستگی به جای خود برمیگردد.

ویژگیهای موی چرب:
موها تا چند ساعت بعد از شستسو وضعیت عادی دارند ولی بعد از مدتی موها به هم میچسبد. این فاصله زمانی بستگی به شدت چربی پوست دارد.به خاطر آغشته بودن موها به چربی، اگر موها را بلند کنیم به سرعت سرجای خود می افتند.موها به خوبی شانه نمیشوند .خارش سر معمولاً وجود دارد.در موارد شدید پوست سر قرمز میشود و دچار جوشهای خارش دار همراه با پوسته های چرب و اغلب زرد رنگ میشود.برای درمان موهای چرب من فقط شستسوی بیشتر موها، و همچنین استفاده از شامپوهای مخصوص موهای چرب پیشنهاد کنم و در موارد بیشتر فرد باید به پزشک مراجعه کند.

 ویژگی های موی خشک:
 موهای خشک حالت مات و بدون درخشندگی را دارند. در لمس حالت زبر و غیر قابل انعطاف دارند. هنگام برس زدن خوب حالت نمی گیرد و به صورت وز وز و سیخ در می آید.
 در صورتی که موها بلند باشد داخل هم گیر می کند، و به راحتی نمی توان آن ها را برس زد. اگر موها را از نظر استحکام آزمایش کنیم، حالت شکننده دارند و با کشش اندکی می شکند.برای درمان موهای خشک، از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه و پس از شامپو زدن، از نرم کننده مو استفاده کنید.از لوسیون های نرم کننده مو، و از روغن های گیاهی برای نرم کردن موها استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی موهای خود میتوانید  از متخصصین زیبایی و آرایشگر خود در آرایشگاه کمک بگیرید.

ویژگی انواع موReviewed by آرایشگاه on Jun 6Rating: 3.0ویژگی انواع موبه خوبی میدانیم مو از اهمیت زیادی برخوردار است  پس بهتر است با اطلاع از ویژگی مو های خود به آرایشگاه و متخصصین زیبایی  رجوع کنید تا بتوانید برای درمان و رشد طبیعی مو های خود اقدام نمایید.

به خوبی میدانیم مو از اهمیت زیادی برخوردار است  پس بهتر است با اطلاع از ویژگی مو های خود به آرایشگاه و متخصصین زیبایی  رجوع کنید تا بتوانید برای درمان و رشد طبیعی مو های خود اقدام نمایید.

3 دیدگاه ها

  1. حدیثه میرزایی گفت:

    سلام ممنون میشم اگر آموزش کوتاهی مو رو هم بگذارید

  2. Nasrin گفت:

    مرسی عزیزم خیلی خوب شد فهمیدم موهام جنسش چیه

  3. زهرا گفت:

    خوبه هرکی نوع موی خودش رو بدونه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *