اثرات میکرونیدلینگ در آرایشگاه
اثرات جانبی میکرونیدلینگ
دی ۱۵, ۱۳۹۵
ویژگی مرطوب کننده پوست
مرطوب کننده پوست
دی ۱۵, ۱۳۹۵

چجوری برنزه بشیم ؟

روش برنزه کردن پوست

پوست برنزه

چجوری برنزه بشیم ؟

     امروزه زنان و مردان به عنوان فشن ، مد روز و برای زیباتر شدن رنگ بدن خود به سمت برنزه شدن میروند. برنزه شدن یعنی تیره شدن پوست درمقابل تابش آفتاب، عکس العمل و مقابله طبیعی پوست در مقابل ضرر و زیان اشعه فرابنفش تابیده از خورشید است. ولی برنزه شدن با تابش آفتاب ضررهای زیادی دارد. تکنولوژی جدید روشهای مختلفی برای برنزه شدن ارایه کرده که شما بتوانید بکمک آنها تن کنید. ولی بهترین ها آنهایی هستند که برای شما ضرر وزیان نداشته باشند. یا کمتر داشته باشند . استفاده از نور آفتاب مستقیم و یا تختهای تن مصنوعی ضررهای سرطان پوست را در مردم زیاد میکند. سلولهای ملانوسیتس (در اپیدرمیس پوست) که کار آن ایجاد رنگ طبیعی بدن است با اشعه آفتاب تحریک میشود تا ملانین تولید کنند. ملانین بیشتری تولید میکند تا پوست را محافظت کند. رنگ بدن با تولید بیشتر ملانین شروع به تغییر کردن میکند. این کار میتواند منجر به کک و مک و لکه های کبد یا لکه های تیره رنگ در پوست و صدمه دایمی پوست شود. آفتاب اشعه الکترو مگنت زیادی دارد که بصورت موج حرکت میکند. UVA بلندترین موج است و ۹۵ درصد نور طبیعی را تولید میکند. چیزی به اسم برنزه شدن بی خطر وجود ندارد. ولی زیر آفتاب برنزه شدن میتواند باعث ایجاد لک روی پوست و پیری زودرس پوست ، ایجاد سوختگی های دردناک ، ایجاد سرطان پوست و ... شود.

 • اسپری برنزه کننده :

     این تن ها بی ضرر هستند و با روشهای مختلف میتوان استفاده کرد. در یک نوع آن، فرد بصورت تکی وارد اتاقکی میشود که برای اینکار درست شده است. در آن ایستاده و دستگاه را روشن میکند. دستگاه بصورت اتوماتیک مواد برنزه را افشان میکند و توقف کوتاهی میکند که به شما اجازه میدهد برگردید تا قسمت پشت را هم به همان اندازه مواد افشان کند. در نوع دیگر تراپیست آموزش دیده در مقابل فرد میایستد و با افشانک دستی بدن را برنزه میکند. در بسیاری از آرایشگاه های مدرن و کلینیک های زیبایی این دستگاه ها وجود دارد.

 • برنزه شدن دستی با مواد برنزه خانگی :

     این مواد امروزه در بازار بسیار طرفدار دارد. برای اینکه کسانی که برنزه شدن را دوست دارند ، در زمان بین مراجعه هایش به سالن زیبایی ،در منزل رنگ برنزه خود را تا مراجعه بعدی به سالن حفظ میکنند. افرادی که فقط دوست دارند قسمتی از بدن خود را برنزه کنند، مثل صورت و ساق پا، این مواد بهترین راه میباشد.

 • UV مصنوعی :

      موجی که با لامپهای ولتاژ بالا یا پایین، تخت و دستگاه برنزه کننده تولید میشوند دارای uva و uvb میباشد که ۳ تا ۸ برابر بیشتر از موجهای آفتاب در ظهر یک روز آفتابی است. حالا چگونه دستگاه برنزه را انتخاب کنیم ؟در بازارهای امروزی دستگاهای برنزه فراوانی وجود دارند. انواعی که میتوانید روی تخت دراز بکشید و یا ایستاده تن شوید. شما میتوانید همه بدن خود یا قسمتی از بدن خود را برنزه کنید. حتی میتوانید در حالیکه برنزه میشوید به موسیقی  گوش دهید. سرعت برنزه شدن در آنها زیاد است چون اشعه زیادی در یک آن تولید میکنند. زمان استفاده بین ۵ تا ۱۵ دقیقه متغیر است. استفاده از این دستگاه بیشتر از مدتی که سازنده آن پیشنهاد و تعیین کرده است باعث بیشتر برنزه شدن نمیشود بلکه باعث سوختن پوست و صدمه به پوست خواهد شد.

نکات قبل از برنزه کردن:

۱- بدن خود را لیف زده و یا با مواد پیلینگ بدن یک لایه از پوستهای مرده خود را تمیز کنید. این باعث میشود که رنگ برنزه شما یکدست در بیاید.

۲- از مرطوب کننده بدن استفاده نکنید. مگر در قسمتهایی از بدن که نمیخواهید زیاد رنگ بگیرد. مثلا روی انگشتان و یا کف پا و آرنج که دارای چروک های طبیعی زیادی دارد.

۳- از موبر ها و تیغ باید دو روز قبل از برنزه کردن استفاده کرده باشید.

۴- لطفا بلافاصله از لباسهای تیره و آزاد استفاده کنید. تا لباس شما لکه نگیرد و برنزه شما یک دست دربیاید.

 • نکات بعد از برنزه شدن:

 •  دوازده ساعت دوش نگیرید( در تختهای آفتاب گیر شما باید بلافاصله دوش بگیرید)
 • از لیف و مواد پیلینگ استفاده نکنید تا برنزه شما طولانیتر بماند.
 • از مواد مرطوب کننده بدن استفاده کنید برای اینکه مواد برنزه بدن را کمی خشک میکند. با استفاده از کرم مرطوب کننده به بدن شفافیت خاصی میدهید که قشنگ دیده میشود.
 • حتی بعضی ها از موادی استفاده میکنند که کمی براق کننده و زر داشته باشد.
 • سعی کنید از فعالیت هایی که باعث عرق کردن شما میشود بپرهیزید.(مخصوصا در ۱۰ تا ۱۲ ساعت اولیه.)
 • معمولا مواد برنزه رنگ اصلی خود را ۵ تا ۱۰ ساعت بعد از استفاده نشان میدهند و اثر آنها ۱۰ روز میماند.


چجوری برنزه بشیم ؟Reviewed by Pantea Paydar on Jan 4Rating:

1 دیدگاه

 1. شادی.امیری گفت:

  ممنون میشم اگر مراکزی که این کار رو میکنند رو معرفی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *