معایب میکرودرم
عوارض میکرودرم
خرداد ۲۶, ۱۳۹۷
اشنایی باعملکرد رنگساژ آرایشگاه
رنگساژ
خرداد ۲۶, ۱۳۹۷

چگونه رژگونه بزنیم؟

مدل رژگونه آرایشی

رژگونه آرایشی

چگونه رژگونه بزنیم؟

رژگونه صورت را زیباتر و دوست داشتنی تر می کند. بنابراین نباید در مصرف آن افراط به خرج بدهیم.

نوع رژگونه را انتخاب کنید :

رژگونه پودری و ژله ای برای پوست چرب بسیار مناسب تر است و رژگونه های کرمی هم برای پوست های خشک. هر نوعی که انتخاب  کنید باید رنگ آن با رنگ طبیعی پوست شما تناسب داشته باشد. پس رنگی را انتخاب کنید که رنگ طبیعی پوست شما را منعکس کند. رنگی را انتخاب کنید که ویژگی های خوب صورت شما را نشان دهد و بیش از حد پر رنگ نباشد. مثلا  قرمز روی صورت های روشن زیاد خوب به نظر نمی رسد اما برای پوست تیره و برنزه بسیار مناسب است.  اگر پوست روشنی دارید پیشنهاد میکنیم از صورتی ملایم یا صورتی و برنز استفاده کنید.  تیرگی و روشنی رژگونه بسته به رنگ پوست تان است. صورت های تیره رنگ های روشن نیاز دارند در حالیکه صورت های روشن رنگ های طبیعی مثل قهوه ای یا برنز بیشتر نیاز دارند.

متخصصین آرایشگاه راه آسانی برای انتخاب رنگ به شما پیشنهاد میدهند : دست را به مدت ۱۰ ثانیه مشت کنید ، رنگ انگشت ها همان رنگی است که باید برای رژگونه انتخاب شود.

رژگونه را روی سیب گونه بزنید و تا روی استخوان گونه ترکیب کنید :

اگر از رژگونه کرمی یا ژله ای استفاده کردید ابتدا به صورت نقطه ای روی گونه بزنید و سپس باانگشت یا با اسفنج آرایشی آنرا ترکیب کنید. قبل از ترکیب، رژگونه های اضافی را پاک کنید تا گونه ها بیش از حد رنگی نشود.  برای این که آرایشتان طبیعی دیده شود حتما رژگونه را روی سیب گونه بزنید دوباره ترکیب کنید. به گونه ها با برس ضربه بزنید. هیچوقت با برس روی گونه خط اریب نکشید چون آرایش را کاملا غیر طبیعی می کند. برای ترکیب رژگونه از برس تمیز استفاده کنید. در انتهای ترکیب با برس به طرف پایین بکشید تا موهای صورت به نرمی روی پوست بنشیند. برای این که ظاهرتان جوان تر به نظر برسد سعی کنید رژگونه را پایین تر از سوراخ بینی نزنید و بیش از حد به بینی نزدیک نباشد.

برس رژگونه با کیفیت باشد :

هیچگاه برس کوچک و ارزان تهیه نکنید. اگر برس بی کیفیت باشد نتیجتا آرایش شما نیز بی کیفیت خواهد شد. هیچوقت از ابزارهایی مثل پنبه یا پدهای پنبه ای استفاده نکنید چون استفاده از رنگ دانه های رژگونه مناسب نیستند.

هنگام استفاده رژگونه فضا باید کاملا روشن باشد:

هنگام آرایش یک آیینه کاملا تمیز و روشن انتخاب کنید تا صورت کاملا در آن مشخص باشد. قبل از آرایش صورت را بشوئید، دندان ها را بشوئید، کرم فونداسیون و برنزر استفاده کنید. رژگونه را در مرحله آخر آرایش- زمانی که آرایش را تکمیل کرده اید -استفاده کنید.

بسته به نوع رژ گونه تان آن را روی صورت تان بمالید:

اگر از رژگونه پودری استفاده می کنید یک برس اندازه متوسط را به رژ گونه بزنید و آن را تکان دهید تا رژ گونه های اضافی آن گرفته شود. اگر از رژ گونه ژله ای استفاده می کنید با انگشت انگشتری این کار را انجام دهید. برای شروع خیلی کم رژگونه بزنید  چون اضافه کردن رژگونه خیلی راحت تر از پاک کردن رژگونه اضافی روی صورت است.

برای رژگونه زدن صورت تان را شبیه ماهی کنید:

لبانتان را شبیه ماهی غنچه کنید. با این روش سیب گونه را پیدا می کنید. هنگام زدن رژگونه لبخند نزنید چون گونه ها بالا می رود و باعث می شود رژگونه  پایین تر زده شود. منظور از سیب گونه همان برجستگی گرد گونه است.

چگونه رژگونه بزنیم؟Reviewed by آرایشگاه on Jun 16Rating: 3.0چگونه رژگونه بزنیم؟

رژگونه پودری و ژله ای برای پوست چرب بسیار مناسب تر است و رژگونه های کرمی هم برای پوست های خشک. هر نوعی که انتخاب  کنید باید رنگ آن با رنگ طبیعی پوست شما تناسب داشته باشد. پس رنگی را انتخاب کنید که رنگ طبیعی پوست شما را منعکس کند. رنگی را انتخاب کنید که ویژگی های خوب صورت شما را نشان دهد و بیش از حد پر رنگ نباشد.

1 دیدگاه

  1. صحرا.کلینی گفت:

    عالی بود ممنون . من همیشه این مشکل را داشتم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *