فواید ژل بوتاکس
فواید ژل بوتاکس
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵
روش اتو کشیدن اشتباه مو
اتو کشیدن اشتباه مو
بهمن ۱۱, ۱۳۹۵

سلامت موی آقایان

روش سلامتی موی آقایان

سلامتی موی آقایان

سلامت موی آقایان

      بیشتر متخصصان و آرایشگران هرچه درباره مو و زیبایی، بهداشت و سلامت گفته‌اند ، خانم‌ها را مخاطب خود قرار داده‌اند و برای آنها توصیه‌هایی داشته‌اند . در این مقاله سعی کردیم مهم‌ترین مسایل مربوط به بهداشت و سلامت موی آقایان را مورد بررسی قرار دهیم تا کمکی در این زمینه به آقایان کرده باشیم.

    اولین نکته‌ای که آقایان باید به آن توجه داشته باشند ، بهداشت و شستشوی موهاست. موها به ۲ گروه خشک و چرب ، تقسیم‌ می‌شوند اما از آنجا که میزان هورمون‌ مردانه در بدن آقایان ، بسیار بیشتر از خانم‌هاست ، تقریبا بیشتر مردها موهای چربی دارند یا موهای آنها خیلی زودتر از موهای خانم‌ها پس ازشستشو، دوباره چرب می‌شوند .

نکته هایی مهم درباره سلامت مو آقایان

     ریزش مو هم به دلیل مسایل هورمونی و ژنتیکی در آقایان بیشتر از خانم‌هاست. آرایشگران توصیه می‌کنند آقایان موهای خود را مرتب شستشو دهند تا ظاهری چرب و کثیف پیدا نکنند و از طرف دیگر برای پیشگیری از تشدید ریزش موها توصیه می‌شود آقایان هنگام شامپو زدن ، موهای خود را به شدت و با ضربه‌های شدید انگشتان، ماساژ ندهند و نمالند. موهای کوتاه مردانه باید با مقدار کمی شامپو و ماساژ ملایم موها شسته شود.
     چون معمولا موهای آقایان کوتاه است و مرتب هم کوتاه می‌شوند. کمتر شاهد مشکل موخوره یا خشکی ساقه‌های مو  هستیم ، این در حالی است که استفاده مداوم از سشوار یا بلند کردن موها می‌تواند موهای آقایان را هم در معرض موخوره قرار دهد. به تمام آقایان توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از موخوره زدن موها و رعایت بهداشت آنها از بلند کردن مو یا ماساژ دادن زیاد و محکم آنها پرهیز کنند.نکته هایی مهم درباره سلامت مو آقایان

    آقایان نباید بعد از بیرون آمدن از حمام ، موهایشان را محکم با حوله خشک کنند بلکه باید به آرامی‌ آب آن را با حوله‌ای نرم بگیرند و پس از مدتی که نم موها با هوای معمولی کم شد، آنها را شانه کنند. شانه‌های مردانه با دندانه‌های ریز ، اصلا مناسب شانه کردن موها نیستند. هرچه دانه‌های شانه یا برس ، درشت‌تر باشند ، هنگام شانه زدن فشار کمتری به ریشه موها وارد می‌شود. از آنجا که موی آقایان استعداد بیشتری برای ریزش دارد ، نباید ریزش آنها را با استفاده از شانه‌های ریز ، تحریک و بیشتر کرد.

     استفاده از مواد حالت‌دهنده مو مانند ژل‌ها ، موس‌ها و تافت‌های نامناسب می‌تواند منجر به خشک و شکننده شدن موی آقایان یا موخوره زدن آنها شود.  هنگام انتخاب انواع حالت‌دهنده ، ‌به جنس موی خود توجه کنید و محصول باکیفیت و استانداردی بخرید. از آنجا که استفاده از حالت‌دهنده‌های مو در آقایان جوان بیشتر است آرایشگر ها به آنها توصیه می‌کنند حتما پیش از خواب، موهای خود را با مقداری آب گرم بشویند و مواد حالت‌دهنده را از روی آنها پاک کنند. هیچ‌گاه اجازه ندهید مواد حالت‌دهنده بیشتر از چند ساعت یا حداکثر یک روز روی موهایتان باقی بمانند. حالت‌دهنده‌ها علاوه بر خشکی ، باعث کدر شدن موها هم می‌شوند.

     این روزها استفاده از سشوار میان نسل جوان آقایان رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. اگر باد سشوار بیش از اندازه داغ باشد ، ممکن است هم پوست سر را تحریک کند و کمی بسوزاند و هم ساقه موها را به مرور زمان خشک و مستعد موخوره زدن کند. اگر دوست دارید موهایتان را سشوار کنید، حتما از باد ملایم آن استفاده کنید و سشوار را در فاصله مناسبی از موهایتان نگه دارید.

    فر کردن یا صاف کردن مداوم موها که میان برخی آقایان شایع است هم می‌تواند باعث خشک شدن بیش از اندازه آنها شود. معمولا آقایان توجه چندانی به نوع شوینده مصرفی‌شان ندارند. اگر پوست کف سر و موهایتان خشک است، باید از شامپو مخصوص موی چرب کمک بگیرید. استفاده از شامپوهای نامناسب یا صابون‌های قوی می‌تواند باعث تشدید خشکیی پوست و مو ، پوسته‌پوسته شدن کف سر و ایجاد خارش‌های پوستی شود.

    معمولا موهای آقایان بیشتر از خانم‌ها در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد. نور آفتاب می‌تواند به مرور زمان باعث تغییر رنگ و خشک شدن موها شود. به همین دلیل اگر آقایان مجبورند ساعت‌های زیادی از روز را زیر نور آفتاب بگذرانند ، حتما باید از کلاه‌های راحت ، سبک و لبه‌دار استفاده کنند.

نکته هایی مهم درباره سلامت مو آقایان

     مواد مختلف موجود در آب استخرها مانند کلر به تدریج باعث خشکی و تغییر رنگ موها می‌شوند بنابراین توصیه می‌شود پس از شنا ، حتما موهایشان را با آب و شامپوهای ملایم بشویند.

    خیلی از آقایانی که موهایشان سفید می‌شود ، از رنگ مو استفاده می‌کنند. چنین افرادی باید از رنگ مو استاندارد و با مارک‌های معتبر بهره بگیرند تا ساقه مو خشک و شکننده نشود. رنگ‌های غیر استاندارد علاوه بر خشک کردن بیش از اندازه موها باعث تحریک پوست پشت گوش و زیر چانه می‌شوند.

سلامت موی آقایانReviewed by Pantea Paydar on Jan 30Rating:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *