آیا خشک کردن مو قبل از خواب لازم است
آیا قبل از خواب باید موها را خشک کنیم؟
بهمن ۱۲, ۱۳۹۵
نکات مهم درباره هاشور و تاتو ابرو
همه چیز درباره تاتو و هاشور ابرو
بهمن ۱۲, ۱۳۹۵

۸ عادت بد برای سلامت مو

8 عادات بد برای سلامت مو

۸ عادت بد بر ضد سلامت مو

* خشک کردن موی سر با حوله

      در بسیاری از سایتها و محصولات مراقبت از مو گفته شده که مو را با حوله خشک کنید. ولی لازم است بدانید خشک کردن موی سر با این روش می تواند موجب گره افتادن در مو و زبر شدن آن شود. بهتر است فقط حوله را دور موها ببندید. البته که با این شیوه به زمان طولانی تری برای خشک شدن مو نیاز دارید، اما موهای سالم و زیباتری خواهید داشت.

* شانه زدن پس از حمام

      موی سر وقتی خیس است در آسیب پذیرترین حالت ممکن قرار می گیرد. برای جلوگیری از گره خوردن و نامرتب شدن مو بعد از حمام، می بایست موی خود را حتما پیش از خیس شدن شانه بزنید. اگر دوست دارید که هنگام حمام کردن هم این کار را تکرار کنید، باید از نرم کننده استفاده کنید و شانه ای با دندانه های باز و فاصله دار انتخاب کنید.

* شانه نزدن از ریشه مو

      بسیاری از خانم ها باور دارند که شانه زدن زیاد مو باعث تخریب ساقه موها و ریزش آن می شود. بخاطر همین هم تنها به شانه کردن نوک مو اکتفا می کنند. این در حالی است که چربی پوست سر بهترین نرم کننده مو به شمار می رود و وقتی مو را از ریشه شانه می کنید، هم پوست سرتان را ماساژ داده اید و هم فرصتی برای تغذیه ساقه مو فراهم میشود. آرایشگران پیشنهاد میکنند برای این منظور از شانه چوبی استفاده کنید.

* پوش دادن

      خانم هایی که در آرایشگاه درخواست می کنند موهایشان با کمک شانه پوش پر پشت تر نشان دهند، باید بدانند که با هر بار استفاده از شانه پوش، موی خود را 20 درصد ضعیف تر می کنند. این کار ممکن است موجب موخوره شود و همانطور که می دانید متاسفانه موخوره هیچ درمان قطعی ندارد. به جای استفاده از شانه پوش، پیشنهاد میکنیم از اسپری مو استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که اسپری را بعد از سشوار کردن و حالت دادن، برای تثبیت حالت مو استفاده کنید.

* شست وشوی روزانه

      این باور که موی سر را نباید هر روز شست، تقریبا بین تمامی افراد جا افتاده است. این موضوع تا حدودی درست است چون استفاده از شامپو در هر بار استحمام برای مو ضرر دارد، با این حال اگر هر روز امکان دوش گرفتن دارید، موی خود را بدون هیچ موادی شستشو دهید. مخصوصا در شهرهای بزرگ و آلوده این کار باعث از بین رفتن غبار روی پوست سرتان می شود.

* استفاده از سشوار، اتو، بابلیس و ...

      لوازم برقی که با گرمای مصنوعی به موی شما حالت می دهند یکی از زیان آورترین وسیله ها برای موهای شما هستند. با این حال تعداد زیادی از خانمها بدون این لوازم نمی توانند از موی خود نگهداری کنند. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که تا حد ممکن استفاده از این لوازم را به شرایط خاص محدود کنید و ترجیحا در آرایشگاه توسط آرایشگر انجام شود. پس از استفاده از آن از سرم های تقویت مو استفاده کنید. قبل از سشوار کشیدن موی خیس، صبر کنید تا موها به حالت نم دار دربیاید و درجه سشوار را بجای باد داغ بر روی گرمای متعادل تنظیم کنید.

* استفاده از اتوی داغ بر روی موی نم دار

     موی نمدار و فلز داغ بدترین ترکیب ممکن را برای مو بوجود می آورند. اتوی مو و بابلیس داغ باعث تخریب ساقه مو شده و آن را شکننده می کند. به خاطر داشته باشید حتی وقتی که به شدت عجله دارید می بایست تا کامل خشک شدن موهایتان صبر کنید.

* استفاده از موس و اسپری پیش از حالت دادن

      اگر برای ماندگاری بیشتر حالت موی سرتان پیش از فر یا اتو کردن به آن اسپری یا موس می زنید، باید بدانید که بدترین کار را در حق موهایتان انجام داده اید. الکل موجود در این مواد بر روی مو پس از آنکه حرارت می بینند، مو را شکننده و خشک می کند، به ساقه مو شدیدا آسیب میرسانند به طوری که برای بازگرداندن سلامت آن تنها می بایست موهایتان را کوتاه کنید.وهای خود را خشک کنید و بخوابید - انجمن سالن های زیبایی 

۸ عادت بد برای سلامت موReviewed by Pantea Paydar on Jan 31Rating:

3 دیدگاه ها

  1. ندا گفت:

    چه جالب مرسی

  2. عاطفه گفت:

    من همه این کارها رو میکنم :))))))))

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *