کنترل ریزش مو
ریزش مو را کنترل کنید
آذر ۲۷, ۱۳۹۵
دکوراسیون آرایشگاه
دکوراسیون آرایشگاه
آذر ۲۸, ۱۳۹۵

هزینه های زندگی را چگونه کم کنیم؟

صرفه جویی در هزینه آرایشگاه

هزینه آرایشگاه

چگونه هزینه های زندگی را کم کنیم؟

1-وسایل برقی را شب‌ها از برق بکشید تا هر سال بیش از ۳۰۰ هزار تومان صرفه‌جویی کنید.

   اکثر خانواده‌ های معمولی صاحب ۱۶ تا ۲۴ وسیله مصرف کننده برق هستند. آیا میدانستید این وسایل وقتی خاموش هستند نیز برق مصرف می‌کنند. پیشنهاد خوب برای صرفه جویی در هزینه های زندگی این است که تمام وسایلتان را در یک چند راهی برق بزنید و آخر روز همه‌ را با هم خاموش کنید.

2- بصورت کلی خرید کنید برای چیزهایی که برای‌تان اهمیت ندارند.

   هر وقت ممکن بود کلی خرید کنید. اقتصاددان ها تخمین می‌زند که این عادت خرید ساده می‌تواند ۵۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه موجب صرفه‌جویی شود.شما باید اولویت بندی کنید، نمی‌توانید از هر چیزی بهترینش را داشته باشید. با خرید کلی به شدت هزینه‌های خرید کالاهایی که برایتان اهمیتی ندارند را کاهش دهید. مواردی که ممکن است بتوانید پول صرفه‌جویی کنید شامل این موارد می‌شود: لوازم آرایشی، غذا، میوه، پوشاک و لوازم مربوط به حیوانات خانگی. ابتدا باید یدانید برای شما چه چیزی مهم است و قصد دارید چه چیز را فدا کنید؟ تعیین کنید چه چیزی را در اولویت قرار می دهید و چه چیزی را از اولویت خارج می کنید.

3- تا ۱۵ درصد صرفه جویی در هزینه‌ گرمایش با درزگیری در و پنجره‌ها .

   تقریبا یک سوم گرمایش خانه از طریق درها و پنجره‌های معمولی به هدر می‌رود. برای پوشاندن منافذ، کرکره‌های عایق، لایه‌ها یا کیت‌های پلاستیکی را امتحان کنید. روشی ساده برای پر کردن شکاف کف‌پوش‌ها، پنجره‌ها و درها، بتونه کاری ست. برای زیرزمین‌های پر درز و شکاف یا پنجره‌های اتاق زیرشیروانی، چسپاندن یک قطعه از تخته‌های فومی و چفت کردن آن با قاب پنجره را امتحان کنید.

4- 80 درصد در قبض برق با به روز کردن لامپ صرفه‌جویی کنید.

    با تعویض لامپ‌های قدیمی با لامپ‌های کم‌مصرف می‌تواند تا ۸۰درصد در قبض برقتان صرفه‌جویی کند. کمی گران تر هستند (حدود ۱۶ هزار تومان) اما از سه تا ۲۵ برابر بیشتر دوام دارند. جایگزین کردن فقط پنج تا از پر استفاده‌ترین لامپ‌های‌تان با لامپ‌هایی که نشان کم مصرفی دریافت کرده‌اند، می‌تواند در یک سال تا 100هزار تومان در پول شما صرفه جویی کند. به این ترتیب علاوه بر صرفه جویی در برق، راه صرفه جویی در هزینه های زندگی را هم آموخته اید.

5- جدا جدا سفارش دادن استفاده کنید تا در وجه پرداختی صرفه جویی شود:

    این فن از مزیت روان شناختی برای کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کند و می‌تواند به ۱۰ تا ۱۰۰ دلار صرفه‌جویی در ماه برسد.تمام اشترا‌ک‌های اختیاری را تا آنجا که می‌توانید لغو کنید. مجله‌ها و روزنامه ها، آرایشگاه و حتی باشگاهتان. آنگاه هرچه را که لازم دارید جدا جدا بخرید. به جای پرداخت برای مجله ای که نمیخوانید ،هر روز همان مجله و روزنامه ای که تیترش برایتان جذاب بود را بخرید. پول باشگاه را هم در همان روز که به آنجا می‌روید پرداخت کنید.این کار به سه دلیل جواب می‌دهد: احتمال دارد درحال‌حاضر بیش از آنچه باید پول بپردازید، مجبور هستید درباره‌ خرج کردنتان محتاط باشید و قدر آن چیزی را که برایش پول خرج می‌کنید می‌دانید، باور کنید این یک راه صرفه جویی در هزینه های زندگی است.


6- حوالی چرخه‌های حراج عمومی برنامه‌ریزی کنید:


  
بهترین زمان برای یافتن گزینه‌های مناسب لباس تابستانی در فصل زمستان است و بالعکس، اما حتی چرخه‌های حراج بیشتری هم وجود دارد که باید درباره‌ آنها آموخت تا بهره را به حداکثر رساند. اگر اغلب اوقات در طول هفته ساعات طولانی را دور از خانه کار می‌کنید، یک ترموستات قابل برنامه‌ریزی که به شما اجازه می‌دهد تنظیمات گرما و سرما را مطابق یک برنامه‌ از پیش مقرر شده تنظیم کنید، نیاز به فکر کردن چندانی نیست.مبلغ پولی که صرفه‌جویی خواهید شد می‌تواند- بسته به هزینه‌های خدمات رفاهی، نوع سیستم گرمایشی یا سرمایشی خانه‌تان و اندازه و میانگین دمای منزلتان- به شدت متفاوت باشد، اما به طور میانگین، یک ترموستات قابل برنامه‌ریزی قبض های پرداختی شما را بسیار کاهش خواهد داد.

7- اگر شیرهای آب کم فشار نصب کنید تا ۶۰ درصد در قبض آب صرفه جویی میشود.

   بنظر شما واقعا به یک شیر آب با قدرت فشار شیر آتش‌نشانی برای شستن ظرف‌ها نیاز هست؟ بنظرمن پاسخ منفی ست و میتوان با جایگزین کردن شیر ظرفشویی‌ با مدل‌های کم فشار، قبض آب را ۲۵ تا ۶۰ درصد کاهش داد. که هزینه‌ای حدود ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان دارند. حتی می‌توانید سرشیرهای دوشی کم فشار را نیز با حدود ۳۰هزار تومان هزینه نصب کنید و این دومین راه صرفه جویی در هزینه های زندگی است که به کار شما می آید.

 

هزینه های زندگی را چگونه کم کنیم؟Reviewed by Pantea Paydar on Dec 18Rating:

3 دیدگاه ها

  1. سارا.کرمی گفت:

    خوب بود ممنون

  2. زهرا گفت:

    عــــــالـــــــی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *