آموزش چند راه فرنج ناخن
چند راه جالب برای فرنچ ناخن
دی ۲۲, ۱۳۹۵
آموزش پدیکور حرفه ای
آموزش پدیکور حرفه ای
دی ۲۲, ۱۳۹۵

طرز صحیح خط چشم

طرز صحیح آرایش خط چشم

آرایش خط چشم

طرز صحیح کشیدن خط چشم

به خوبی میدانیم چشم یکی از نقاط مهم صورت در آرایش است لذا آرایشگران و متخصصین زیبایی در آرایشگاه به چشم خیلی اهمیت میدهند.پس لازم است نکاتی را در رابطه با استفاده از خط چشم تذکر دهیم.
خط چشم بیرونی
این آرایش از مد افتاده و زننده به نظر می رسد. بهتر است اگر می خواهید خط چشم تان را بیرون از چشم تان بکشید از یک سایه چشم قهوه ای رنگ استفاده کنید.
خط چشم را بالا نبرید
خط چشمانی که به سمت بالاکشیده می شوند؛ یعنی بالاتر و خارج از گوشه خارجی چشم کشیده می شوند، این سبک از آرایش چشم قدیمی شده و این روزها در سبک های جدید آرایشی به کار برده نمی شوند.
خط چشم ناتمام
کشیدن خط چشم ناتمام از نیمه های چشم تا انتهای آن چشم را کوچک نشان می دهد و تاثیر کمی دارد. شما می توانید فقط بالای پلک تان را خط چشم بکشید، اما از داخلی ترین ناحیه چشم تا بیرون چشم آن را ادامه دهید.
سایه چشم سایه روشن برای چشم درشت ها ممنوع
کسانی که چشمانی درشت دارند نباید از سایه های روشن و به رنگ های تند و نامتناسب استفاده کنند. سعی کنید از رنگ های مات و تیره استفاده کنید. سایه های تیره فرم چشم های درشت را متناسب می کند. این نکته را حتما در آرایشگاه تذکر بدهید.
سایه های سرخ
زدن سایه سرخ رنگ روی تمامی نقاط پلک پیشنهادی است که آرایشگران  در آرایشگاه برای شما دارند.اما اگر بخواهید از رنگ سرخ برای زدن سایه و استفاده از آن رو تمام نقاط پلک تان استفاده کنید رنگ چشمان تان را سرخ یا صورتی نشان می دهد. بهتر است به جای این کار، از سایه هایی با رنگ های ملایم تر مانند صورتی مات و هلویی استفاده کنید.
هماهنگ کردن رنگ سایه ها
هیچ گاه رنگ سایه تان را با رنگ چشمان تان هماهنگ نکنید. مخصوصا اگر شما چشمانی آبی یا سبز دارید.
جشمان آبی رنگ با خط چشم آبی زیبا و جذاب می شود. اما با سایه آبی چشم زیبایی اش را از دست می دهد. اصولا رنگ های طبیعی که در تضاد با رنگ چشمان شما باشد بهتر است.
سایه ابرو
محو کردن خطوط سایه ابرو را فراموش نکنید.مداد ابرو هم مانند مداد چشم و مداد لب است. اما ما این بار خط های محوتری می خواهیم. برای جلوگیری از واضح به نظر رسیدن خطوط، از یک قلم مو یا شانه کوچک مخصوص ابرو، برای محو و پخش کردن اثر مداد استفاده کنید(بعضی از مدادهای ابرو در طرف دیگر خود شانه کوچکی هم دارند). ابروها را به سمت پایین شانه کنید تا خطوط مداد در تمام سطح ابرو یکسان پخش شود.همچنین می توانید برای این کار از پدهای مخصوص سایه های آرایشی یا گوش پاک کن هم استفاده کنید.
استفاده از مداد نوک تیز برای سایه ابرو
ساده ترین راه برای حذف مرحله محوکردن، استفاده از یک مداد با نوک مناسب است. این روش به کمرنگ تر شدن و کاهش وضوح خطوط ایجادشده خیلی کمک می کند.
بیش ازحد تیره کردن سایه ابرو
شاید تضاد بین موهای روشن و ابروهای تیره زیبا به نظر برسد. اما تیره تر کردن بیش از حد ابروها ممکن است سن تان را بالاتر نشان بدهد!
به منظور ایجاد تناسب و برجسته تر کردن رنگ چشم هایتان (به ویژه چشم های قهوه ای) مداد ابرویی انتخاب کنید که دو درجه از رنگ موهایتان روشن تر باشد.
ریمل های حجم دهنده
بهترین راه برای پرپشت نشان دادن مژه ها این است که با یک ریمل معمولی چند بار مژه های خود را ریمل بزنید.اگر احساس کردیده مژه هایتان سنگین شده، با یک دستمال خشک حجم ریمل را از برس آن بگیرید.
کشیدن خط پهن سایه ابرو
متخصصین طراحی ابرودر آرایشگاه ، پیشنهاد می کنند هنگام پرکردن ابروها با مداد، ضربه های سریع و سطحی بزندی تا خط هایی مانند موها کوچک خود ابرو ایجاد شود. هیچ گاه سعی نکنید با کشیدن مداد در کل ابرو خط های پهن و پیوسته ایجاد کنید.
صرف نظر کردن از لوازم موردنیاز
یک مداد ابرو بهترین ابزار برای کشیدن شکل دقیق ابروهاست. پودر ابرو (یا همان سایه مات) برای پرکردن نقاط خالی ابروها بسیار مناسب است (با نشستن روی پوست زیر ابروها، ابروها را پرتر نشان می دهد)،و ژل رنگی یا بی رنگ ابرو برای نگه داشتن حالت ابروها. برای داشتن ابروهایی فوق العاده و خوش حالت به تمامی این لوازم نیاز خواهیدداشت.
متخصصین زیبایی در آرایشگاه معمولا از این روس برای گریم و آرایش عروس استفاده میکنند.

طرز صحیح خط چشمReviewed by Tannaz lotfy on Jan 11Rating:

1 دیدگاه

  1. حمیرا.کرمانی گفت:

    عالی بود مطلبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *