استراحت بعد از میکرونیدلینگ
استراحت بعد از میکرونیدلینگ
فروردین ۳۰, ۱۳۹۶
صافی دائمی موها
ریباندینگ مو
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶

آفتاب سوختگی مو

علل آفتاب سوختگی مو

آفتاب سوختگی مو

آفتاب سوختگی مو

متخصصین زیبایی در آرایشگاه می گویند موهای شما در زیر آفتاب سوزان، که حاوی اشعه هایUVA ،UVB و UVC است براحتی آسیب می‌بیند.متخصصین پوست و مو  در آرایشگاه می گویند که: «پرتوهای ماورای بنفش خورشید، به عمقی‌ترین لایه‌های مو بنام کورتکس، نفوذ کرده و به پروتئین‌های مو آسیب می‌رسانند، که باعث می‌شود قابلیت ارتجاعی و قدرت مو از بین برود. این اشعه‌ها به سلول‌های تولید رنگ (ملانین) نیز در ریشه‌ی موها آسیب می‌زنند و رنگ مو را محو می‌سازند»

چند راه‌حل برای پیشگیری از آفتاب سوختگی موها

عمدتا باید سعی کنید که از آفتاب مضر بعدازظهرها که می‌تواند رنگ موهایتان را زودتر محو کند دور بمانید. روش‌های دیگری که می‌توانید بکار ببرید از این قرارند:

  • سرتان کلاه بگذارید یا اینکه با خودتان چتر داشته باشید.
  • از نرم کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی عوامل ضد آفتاب هستند.
  • یک هفته در میان موهایتان را با روغن‌های مخصوص مو ماساژ دهید.
  • از سشوار استفاده نکنید، همچنین از ژل‌های مو نیز دوری کنید.

ماسک موی مخصوص تابستان

  • ماسک مرطوب کننده: ۳ قاشق چایخوری شیر نارگیل و روغن کرچک را باهم مخلوط کنید. ترکیب بدست آمده را به موهایتان بمالید و یک ساعت صبر کنید. سپس موهایتان را با آب گرم آبکشی کنید.
  •  ماسک نرم کننده: ماسک بادام و موز را امتحان کنید. برای این منظور یک موز را له کنید و چند قطره روغن بادام به آن اضافه کنید، ترکیب بدست آمده را به خوبی مخلوط نمایید و به موهایتان بمالید. پس از ۲۰ دقیقه موهایتان را آبکشی کنید.
آفتاب سوختگی موReviewed by سه رخ on Apr 20Rating: 4.5آفتاب سوختگی مودر این مقاله قصد داریم بدانیم آفتاب سوختگی مو از نظر متخصصین زیبایی در آرایشگاه چیست و علل آن را بررسی کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *