رفع مشکلات ابرو در آرایشگاه
رفع مشکلات ابرو
دی ۳, ۱۳۹۵
تفاوت لیپوساکشن با لیزر
لیپوساکشن همراه با لیزر
دی ۴, ۱۳۹۵

رابطه سیگار و جوانی پوست

سیگار و جوانسازی پوست

سیگار و پوست

رابطه سیگار و جوانی پوست

     سیگار کشیدن، روند پیر شدن پوست و پیدایش چین و چروک بر روی آن را تسریع می‌ کند. پیر شدن پوست در افراد جوانی که سیگار می ‌کشند، پس از ۱۰ سال به وجود می‌ آید. در حالی که در بقیه افراد بسیار دیر‌تر است. سیگار کشیدن رگ‌ های ظریف لایه خارجی پوست را نازک و شکننده می ‌کند و موجب می ‌شود ویتامین‌هایی مانند ویتامین A و اکسیژن که همگی برای سلامت پوست موثرند به سلول‌های پوست نرسند. تمام این عوامل موجب می‌ شوند،‌ خاصیت کشسانی و انعطاف‌ پوست کم شود. همچنین حالت‌های صورت که فرد موقع سیگار کشیدن می‌ گیرد، مانند پُک زدن و یا جمع کردن لب‌ها و چشم‌ها، موجب به وجود آمدن چین و چروک‌ های زشتی در پوست می ‌شود. تماس مداوم با حرارت سیگار هم روی پیر شدن پوست تاثیر دارد. حتی متخصصین آرایشگاه و کلینیک زیبایی نیز نمیتوانند در زمینه جوان نگه داشتن پوست تان با سیگار رقابت کنند.
   مصرف سیگار یکی از دلایل اصلی ابتلا به سرطان است؛ از جمله سرطان های ریه، گلو، دهان و مری. مایه ی تعجب نیست اگر سیگار کشیدن باعث ابتلا به سرطان پوست هم بشود. بر اساس تحقیقات اخیر، ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی که دومین سرطان شایع پوست است در افراد سیگاری تا 3 برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری است.
   نیکوتین سیگار به ساختار و بافت سلولی پوست صدمه میزند و باعث می شود که پوست انعطاف خود را از دست بدهد . در اثر افزایش وزن به راحتی ترک خورده و قرمز شود که به تدریج رنگ قرمز خود را از دست می دهد. البته این حالت در اثر افزایش ناگهانی وزن اتفاق می افتد که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید اما مصرف سیگار این علایم را تشدید می کند.

رابطه سیگار و جوانی پوستReviewed by Pantea Paydar on Dec 24Rating:

1 دیدگاه

  1. سیما گفت:

    مچکرم خوب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *