سیگار و جوانسازی پوست
رابطه سیگار و جوانی پوست
دی ۴, ۱۳۹۵
کاشت ناخن در آرایشگاه برای چه کسانی مناسب نیست
کاشت ناخن برای چه افرادی مناسب نیست
دی ۶, ۱۳۹۵

لیپوساکشن همراه با لیزر

تفاوت لیپوساکشن با لیزر

لیپوساکشن همراه با لیزر

لیپوساکشن همراه با لیزر چیست ؟

    لیپوساکشن همراه با لیزر یا Laser assisted liposuction نوعی عمل زیبایی است که معمولاً بدون بیهوشی عمومی و تحت حالت خوابی عمیق همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. در این روش پس از این که بیمار به حالت خواب عمیق و بی‌دردی برده می‌شود، از طریق سوراخ‌های ریزی که معمولاً در چین‌های زیر شکم ایجاد می‌شوند، مایع بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. پس از اثر کردن داروهای تزریق شده از طریق همان سوراخ‌ها، اشعه لیزر به لایه‌های چربی عمیق و سطحی تابانده می‌شود. پس از تاباندن اشعه لیزر، چربی‌هایی که به وسیله لیزر تخریب شدند از طریق همان سوراخ‌های ریز خارج می‌شوند. عمل تخلیه این چربی‌ها فقط از طریق چند سوراخ کوچک سه تا چهار میلی‌متری انجام می‌شود.

تفاوت روش لیپوساکشن با لیزر چیست؟

  •     فواید آن به نسبت لیزر عبارتند از: امکان تخریب بیشتر و بهتر و یکدست چربی‌ها، خونریزی کمتر حین عمل، آزادشدن باندهای چسبنده و نتیجتا قوام بهتر پوست و کمک لیزر به جمع شدن پوست پس از عمل جراحی.
  •    از کاستی‌های این روش نسبت به لیزر می‌توان به هزینه بالاترآن، زمان طولانی‌تر جراحی و در موارد کمتر، امکان بروز سوختگی پوست و ایجاد فیروز زیرجلدی در بعضی از نواحی اشاره کرد.

سرنوشت پوست پس از لیزر لیپولیز :

      در روش لیپوساکشن همراه با لیزر، هیچ پوستی برداشته نمی‌شود بلکه فقط چربی‌های زیر آن تخلیه می‌شود. خاصیت جمع شدن پوست یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پوست است. قدرت این موضوع را در وضعیت پوست زنان باردار پس از پایان حاملگی میبینیم. پس از پایان حاملگی و تولد نوزاد، پوست شکم مادر، که در طول نه ماه به تدریج کش آمده ، یک شبه به وضعیت قبلی خود باز نمی‌گردد بلکه به تدریج و کم‌کم جمع می‌شود. این روند ممکن است تا چند ماه نیز طول بکشد. در بعضی از بیماران این جمع شدن تقریباً کامل است و در نهایت پوست اضافه‌ای باقی نمی‌ماند و ترک چندانی نمیخورد. ولی در بعضی از بیماران اصلاً جمع‌شدنی در کار نیست و پوست با ترک‌های فراوان، کاملاً شل و آویزان است. بقیه افراد نیز وضعیتی بین این دو حالت دارند. پس اگر بیماری، پوستی بسیار شل و افتاده با ترک‌های فراوان دارد، مناسب انجام لیپوساکشن به همراه لیزر یا لیزر لیپولیز نیست، چون پوست وی یک بار امتحان خود را پس داده است و قدرت جمع شدن ندارد. اما بیماران دیگری که تحت لیزر لیپولیز قرار می‌گیرند پس از عمل باید تا مدتی صبر کنند تا پوست آن‌ها به تدریج جمع شود. به منظور کمک به این جمع شدن معمولاً بیماران فوق باید یک تا دو ماه از گن‌های مخصوص استفاده کنند.
       توجه داشته باشید که در عمل لیپوساکشن و لیزر لیپولیز به سبب اینکه برشی وجود ندارد امکان جمع کردن عضلات و تقویت آن‌ها در خط وسط وجود ندارد. بنابراین بیمارانی که شکمی کاملاً تخت و صاف می‌خواهند باید جهت رسیدن به این هدف تن به انجام عمل جراحی زیبایی شکم دهند و برش ناحیه زیر شکم را قبول کنند.

لیپوساکشن همراه با لیزرReviewed by Pantea Paydar on Dec 24Rating:

2 دیدگاه ها

  1. گلاره گفت:

    سلام این کار چقدر هزینه برمیداره ؟

  2. لينو گفت:

    من كه خيلي ميترسم اين كارو انجام بدم?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *