ترکیب رنگ مو عسلی
رنگ مو عسلی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۵
ماسک برای درمان ریزش،نرمی مو
ماسک برای درمان ریزش،نرمی مو(قسمت۱)
بهمن ۲۳, ۱۳۹۵

مانیکور و پدیکور و سلامت ناخن

مانیکور و پدیکور و سلامت ناخن

مانیکور و پدیکور

مانیکور و پدیکور و سلامت ناخن ها 

اگر شما هم جزو کسانی هستید که تمایل زیادی به انجام مانیکور و پدیکور ناخن‌ها دارید، باید بدانید کارشناسان و متخصصین زیبایی در آرایشگاه ها عقیده دارند عدم توجه به سلامت ناخن ها و استفاده از انواع لوازم آرایشی روی آن ها می تواند برای خانم ها گران تمام شود. یکی از رایج‌ترین اقداماتی که در آرایشگاه‌ها روی ناخن‌های دست و پا صورت می‌گیرد، مانیکور و پدیکور کردن است.اما ضربه به کوتیکول ناخن و کندن آن باعث ایجاد زگیل‌های ویروسی اطراف ناخن می‌شود.
کوتیکول نقش کلیدی در حفاظت ناخن دارد
امروزه یکی از رایج‌ترین اقداماتی که در آرایشگاه‌ها روی ناخن‌های دست و پا صورت می‌گیرد، مانیکور و پدیکور کردن است و معمولا طی پروسه مانیکور و پدیکور، به وسیله دریل‌های الکتریکی خاص هم لایه سطحی ناخن تراشیده و صاف می‌شود و هم بافت حفاظتی اطراف ناخن به نام کوتیکول از اطراف آن کنده می‌شود.
برداشتن لایه‌های سطحی ناخن به وسیله تراشیدن یا با استفاده مکرر از حلال‌های شیمیایی مانند استون نیز باعث شکنندگی بیش‌ازحد ناخن می‌شود. ضمن اینکه پاک کردن ناخن‌ها و زیر ناخن‌ها از قسمت انتهایی که با اشیای نوک تیز یا موادشیمیایی انجام می‌شود می‌تواند باعث جداشدن ناخن از بستر شود. این جداشدن ناخن از بستر را در افرادی که دارای ناخن مصنوعی یا ناخن‌های آکریلیک هستند، می‌توان به طور شایع مشاهده کرد. ضمن اینکه ضربه به کوتیکول ناخن و کندن آن باعث ایجاد زگیل‌های ویروسی اطراف ناخن می‌شود.
یا به اطراف ناخن تا حد امکان رانده می‌شودمتخصصین زیبایی در آرایشگاه میگویند  درحالی که بد نیست بدانید بافت کوتیکول نقش کلیدی در حفاظت ناخن و بافت‌های نمایای آن دارد. درواقع ناخن و بافت‌های نمایای ناخن به کمک بافت کوتیکول، از عوامل میکروبی و قارچی و همچنین عوامل آلرژی‌زای اطراف آن محافظت می‌شودو نبود آن می‌تواند باعث شود ناخن به راحتی در معرض عفونت‌های مختلف و همچنین به طور راحت‌تر در معرض مواد آلرژی‌زا قرار بگیرد.در اغلب کسانی که اقدام به مانیکور و پدیکور ناخن‌ها می‌کنند، انواع درماتیت‌های تحریکی یا آلرژیک در آنها مشاهده می‌شود. علاوه براین، برداشتن کوتیکول می‌تواند باعث ایجاد خطوط فرورفته عرضی در عرض یک یا چند ناخن شود یا خطوط سفیدرنگ عرضی در آنها ایجاد کند.

مانیکور و پدیکور و سلامت ناخنReviewed by Tannaz lotfy on Feb 11Rating:

11 دیدگاه ها

 1. mar mar گفت:

  عـــــــــــــــالــــــــــی

 2. malika گفت:

  ❤❤❤❤❤❤

 3. w گفت:

  عـــــــــــــــالــــــــــی

 4. شیما گفت:

  مرسی خیلی خوب بود

 5. سیما گفت:

  مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *