استفاده از نرم کننده قبل از شامپو زدن
آیا باید قبل از شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنید؟
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
انتخاب بهترین آرایشگاه
بهترین آرایش
اسفند ۲۶, ۱۳۹۵

محصولات زیبایی چه زمانی انقضا می‌شوند؟

محصولات زیبایی چه زمانی انقضا می‌شوند؟

لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست تاریخ مصرف گذشته، می‌توانند خطری برای سلامتی شما باشند. در اینجا به شما خواهیم گفت که چطور بفهمید مواد آرایشی‌تان از درجه‌ی اعتبار ساقط هستند.

 • اگر آنها خشک هستند
  هنرمند آرایشگر در آرایشگاه می‌گوید: وقتی ریمل مژه خشک و چسبناک می‌شود، یعنی تاریخ مصرفش گذشته است و می‌تواند باعث تحریک پوست یا عفونت شود. اما اگر ریمل، از تیوبش بصورت براق و نرم بلغزد و بیرون بیاید و شما مجبور شوید محصول اضافی را پاک کنید، یعنی استفاده از آن سالم و بی خطر است.
 • اگر دارای شکاف و ترک هستند
  متخصص زیبایی در آرایشگاه می‌گوید: اگر سایه‌های روغنی، رژ لب یا رژ گونه خشک شده و ترک خورده‌اند، انتظار کارایی مرغوبی از آن نداشته باشید. ممکن است بتوانید رژ لب یا رژ گونه را با مخلوط کردن با ژل‌های نرم کننده مانند وازلین، دوباره احیا کنید. با این حال مورگان هشدار می‌دهد که هرگز از این گونه سایه‌های چشم روغنی استفاده نکنید، زیرا می‌توانند باکتری‌های مضر را وارد چشمان شما کنند.
 • اگر لکه یا پرز دارند
   
  صاحب سالن زیبایی و آرایشگاه می‌گوید: لکه و پرز چه بر روی لوازم آرایش باشد چه ژل حمام، این نشانه‌ای از باکتری یا قارچ است. این گونه محصولات را دور بیندازید و اگر نه دچار لکه‌های زشت یا مشکلات بدتری می‌شوید. هرگز برای بیشتر کردن ماندگاریشان، به آنها آب اضافه نکنید.آب، مواد نگهدارنده را رقیق می‌کند و باعث تولید باکتری می‌شود.
 • اگر جدا جدا و تکه تکه شده اند
  متخصص زیبایی در آرایشگاه می‌گوید که اگر محصولاتی که دارای مواد تشکیل دهنده‌ی فعال هستند مانند شامپوهای ضد شوره یا کرم‌های ضد آفتاب، از هم جدا یا تکه تکه شده‌اند، احتمالا تغییر شکل داده‌اند. سعی نکنید این لایه‌ها را مخلوط کنید او می‌گوید: هنگامیکه مواد تشکیل دهنده‌ی فعال، جدا و تکه تکه می‌شوند، ممکن است اثربخشی خود را از دست داده و شما را در معرض خطراتی مانند آفتاب سوختگی قرار دهند.
 • اگر بافت محصول تغییر کرده است
  کرمی که بیش از اندازه غلیظ، رقیق یا دانه دار است را دور بیندازید، مخصوصا اگر مواد تشکیل دهنده‌ی فعالی مانند ویتامین آ یا سی داشته باشد.
 • اگر رنگ محصول تغییر کرده است
  رنگدانه‌های لوازم آرایش به نور حساس هستند، بنابراین تغییر رنگ آنها، غیر عادی نیست. مخصوصا آنهایی که در بسته‌های پلاستیکی شفاف و روشن قرار دارند. متخصص زیبایی در آرایشگاه می‌گوید: این مسئله لزوما به معنی وجود مشکل نیست، اما اگر تغییر رنگ، چشمگیر بود، آنها را دور بیندازید.
 • اگر بوی عجیبی می‌دهند
  عطرها و محصولات مراقبت از پوست، نسبت به حرارت و نور حساس هستند و اگر در جای تاریک و خنک نگهداری نشوند، می‌توانند تغییر بو دهند. متخصص زیبایی در آرایشگاه می‌گوید: اگر کمی بوی فساد می‌دهند، دیگر از آنها استفاده نکنید.
 • اگر دیگر ظاهر خوبی ندارند
  هنرمند آرایشگر در آرایشگاه می‌گوید: یک فونداسیون تازه، پوست شما را درخشان و مرطوب می‌کند. روزی که دیگر این کار را برایتان انجام نداد، آنرا کنار بگذارید و دیگر از آن استفاده نکنید.
محصولات زیبایی چه زمانی انقضا می‌شوند؟Reviewed by سه رخ on Mar 15Rating: 4.5محصولات زیبایی چه زمانی انقضا می‌شوند؟در این مقاله میخواهیم بدانیم محصولات زیبایی از نظر متخصصین زیبایی در آرایشگاه چه زمانی انقضا می‌شوند؟

3 دیدگاه ها

 1. sara گفت:

  خیلی خوب بود

 2. shadi گفت:

  Merc az site khobeton

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *