ماسک ذغال در آرایشگاه
ماسک ذغال
خرداد ۱۱, ۱۳۹۷
آموزش صاف کردن مو
صاف کردن مو بدون اتو
خرداد ۱۱, ۱۳۹۷

انواع مو

ویژگی انواع مو در آرایشگاه

انواع مو

انواع مو

موهای چرب:

موی چرب در ظاهر براق به نظر می رسد اما پس از مدتی به علت وجود چربی زیاد رسوبات چربی بر روی مو جمع می شود و ظاهر مات و کدری به موها می دهد. در بعضی موارد هنگام شانه زدن شوره های چرب بر روی مو دیده می شود و چربی ممکن است حتی باعث بروز خارش پوست نیز بشود. در این نوع مو به علت وجود چربی موها حالت نمی گیرد و حجم مو کم می شود بیشتر افرادی که موی چرب دارند معتقدند که پس از شامپو کردن موها به سرعت کمتر از ۱۲ ساعت بعد از شستشو چرب می شود.

برای نگهداری از موی چرب بهتر است از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده شود و برای افزایش تاثیر پاک کنندگی شامپو باید به مدت ۱ تا ۳ دقیقه کف ماندگار ایجاد کرده و سپس با آب ولرم درجه سانتیگراد آبکشی نمود.

موی خشک:
موی خشک کدر به نظر میرسد و هنگام لمس کردن خشک و خشن است این نوع مو به سختی شانه می شود و در معرض گره خوردن و یا موخوره می باشد. موی خشک ظاهر شفاف و خوش حالتی ندارد و در اغلب موارد دارای فر ریز می باشد. برای این نوع از موها نیز شامپو و نرم کننده مخصوص موهای خشک توصیه می شود تعداد دفعات شستشو به حداقل کاهش یابد و اکیداً از شستشو با آب داغ پرهیز شود ضمنا از حجم مناسب شامپو در هنگام شستشو استفاده شود. استفاده از شامپو های کرمی و یا روغنها و کرمهای تقویت کننده مو برای موهای خشک توصیه می شود.

موی معمولی:
بهترین نوع مو است و هنگام لمس کردن نرم و انعطاف پذیر است. در اغلب اوقات براق و درخشنده بوده و حالت مات و کدر ندارد. مو معمولی نه چرب است نه خشک و اغلب اوقات با حفظ حالت خود زیبا و سالم به نظرمی رسد. روی مو شوره و در پوست سر قرمزی و خارش وجود ندارد و به آسانی شانه می شود.برای نگهداری این نوع مو بهتر است از شامپوهای مناسب برای موهای معمولی استفاده شود و به صورت یک روز در میان شستشوی مو صورت پذیرد.

موی آسیب دیده:
بیشتر موهایی که تحت اعمال شیمیایی و فیزیکی قرار می گیرند دچار صدماتی می شوند از آنها به عنوان موی آسیب دیده نام برده می شود. از عوامل آسیب رسان به مو می توان از موارد زیر نام برد:

رنگ کردن مکرر مو
فرکردن موها
دکلره کردن موها ، مش و های لایت
سشوار کردن مو با حرارت بالا
برس زدن بیش از حد مو به خصوص با شانه های پلاستیکی
قرارگرفتن در معرض اشعه آفتاب در زمان طولانی
دستکاری کردن مو توسط خود فرد
جهت شناسایی و شناخت نوع موهای خود، به حمام رفته و به خوبی موهای خود را شستشو دهید. موهای خود را در یک حوله بپیچید و با فشار آهسته دست روی حوله موها را خشک کنید. موها و کف سر را به هیچوجه ماساژ ندهید. پس از چهل و هشت ساعت قسمتی از موهای فرق سر را کنار زده و با نوک انگشت بر روی پوست سربکشید. بعد انگشت را دقیقاً بررسی کنید.

موهای چرب:اگر نوک انگشت کاملاً چرب و براق شده باشد در اینصورت پوست سر شما چرب است و شما باید از شامپوها یی که برای موهای چرب در بازار و داروخانه ها موجود است استفاده کنید.

موهای خشک:در حالت دوم انگشت نه تنها چرب و براق نمیشود بلکه زبری در زیر انگشت حس میشود که در اینصورت مو خشک به حساب می آید. اگر دارای موهای خشک هستید از شامپوهایی که برای موهای خشک ساخته شده اند استفاده کنید.

موهای نرمال و طبیعی:در حالت دیگر در پوست انگشتان چیزی حس نمی کنید. در این حالت موها نرمال و طبیعی هستند. در صورتی که دارای چنین مویی هستید میتوانید از شامپوهای معمولی استفاده کنید.

استفاده از شامپو بر اساس جنس مو امری مهم بشمار میآید با آموخته هایتان میتوانید نوع شامپو را برای پوست سر و مویتان انتخاب کنید. بر روی اکثرشامپوها ذکر شده است: برای موهای چرب، خشک و یا معمولی.

برای آگاهی از نوع مو خود میتوانید از آرایشگر خود در آرایشگاه کمک بگیرید.

انواع موReviewed by سه رخ on Jun 1Rating: 3.5انواع موبرای نگهداری از موی چرب بهتر است از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده شود و برای افزایش تاثیر پاک کنندگی شامپو باید به مدت ۱ تا ۳ دقیقه کف ماندگار ایجاد کرده و سپس با آب ولرم درجه سانتیگراد آبکشی نمود.

برای نگهداری از موی چرب بهتر است از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده شود و برای افزایش تاثیر پاک کنندگی شامپو باید به مدت ۱ تا ۳ دقیقه کف ماندگار ایجاد کرده و سپس با آب ولرم درجه سانتیگراد آبکشی نمود.

1 دیدگاه

  1. لیلا.فراهانی گفت:

    سلام مفید بود . مچکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *