نکات مهم ابرو برداشتن
نکات برداشتن ابرو
دی ۲۴, ۱۳۹۵
چگونه طرح چاپ روزنامه روی ناخن ایجاد کنیم
طرح چاپ روزنامه روی ناخن
دی ۲۴, ۱۳۹۵

تمیز کردن قلم مو آرایشی

تمیز کردن قلم مو آرایشی

تمیز کردن قلم مو آرایشی

تمیز کردن قلم مو های آرایشی به شدت کثیف

     آرایشگران عزیز حتما به تمیز کردن قلم مو آرایشی خود در آرایشگاه توجه ویژه داشته باشید. چون عدم توجه به نکات بهداشتی میتواند برای افراد بیماری زا باشد. روش تمیز کردن قلم مو های آرایشی بصورت زیر است :
۱- قلم موها را بررسی کنید. اگر شما قلم موها را برای مواد آرایشی کرمی و مایع استفاده کرده اید، آب و صابون تنها برای برطرف کردن مواد و پاک کردن آنها کافی نیست، به مقداری روغن برای حل کردن مواد آرایشی بخصوص اگر مدت زیادی روی قلم مو باقی مانده باشند نیاز دارید.
۲- مقداری روغن روی دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه یا حوله کاغذی بریزید.آنرا تا کنید و چند قطره روغن روی آن بریزید. میتوانید از روغن زیتون یا بادام استفاده کنید.موهای قلم مو را درون روغن زده و کمی بچرخانید. خود قلم مو را کامل در روغن فرو نبرید. موهای قلم مو را به آرامی روی حوله کاغذی آشپزخانه بکشید تا جرم و کثیفی ها پاک شوند.
۳- موهای قلم مو را زیر آب ولرم بشویید. دقت کنید که موهای قلم مو زاویه ای رو به پایین و در جهت جریان آب داشته باشند. هیچ وقت ناحیه اتصال موهای قلم مو با دسته آنرا خیس نکنید چون باعث میشود که قسمت فلزی آن زنگ بزند یا چسب آن خراب شود. قلمو را زیر آب تا جایی بشویید که قسمت بیشتر جرم ها پاک شوند.
از آب گرم یا داغ استفاده نکنید، چون گرما به موهای قلم مو آسیب میزند.
۴- چند قطره شامپو بچه کف دست خود بریزید. اگر شامپو بچه ندارید از مایع دستشویی هم میتوانید استفاده کنید.
۵- قلمو را کف دست خود بچرخانید. موهای قلم مو را درون شامپو کف دست خود فرو برده و به آرامی آنرا با حرکت دورانی کف دست خود بچرخانید. موهای قلم مو در این حالت باید دائما با پوست دست شما در تماس باشد. اینکار برای پاک کردن باقی جرم ها است.
۶- دوباره قلم مو را زیر آب ولم با همان روش گفته شده بشویید. با انگشتانتان موهای قلم مو را به آرامی واساژ دهید تا شامپوی بین آنها کامل شسته شود. دوباره از خیس شدن محل اتصال قلم مو با دسته خودداری کنید. اینکار را ادامه دهید تا آب کاملا شفاف شود و جرمی باقی نماند.
۷- به قلم مو آهسته ضربه بزنید تا آب اضافی آن گرفته شود و در صورت نیاز موهای آن را دوباره حالت و فرم دهید. وقتی که آب شفاف شد و دیگر جرمی بر روی موهای قلم مو باقی نمانده بود دور موهای قلم مو یک دستمال بپیچید و به آرامی بین انگشتانتان فشار دهید تا آب اضافی آنها گرفته شود. قلم مو را از دستمال خارج کنید و اگر لازم بود موهای آن را دوباره حالت و فرم دهید. سعی کنید تا دوباره شکل اولیه موهای آن را با انگشتانتان درست کنید.
۸- قلم مو را افقی بگذارید تا خشک شود. هرگز قلمو را عمودی و به طرف پایین نگذارید تا خشک شود چون اینکار باعث کپک زدن مابین موهای آن میشود. دسته قلم مو را روی سطح میز بصورت افقی بگذارید و اجازه دهید موهای قلم مو بیرون از لبه میز و بدون تماس با جایی خشک شوند.
۹- موهای قلم مو را نرم کنید. اگر قلم موی شما پفی است و در اثر شست و شو و خشک کردن موهای آن بهم چسبیده اند یک ضربه سریه به آن بزنید تا موها از هم باز شوند.

تمیز کردن قلم مو آرایشیReviewed by Pantea Paydar on Jan 13Rating:

3 دیدگاه ها

  1. لیلی.سپهری گفت:

    شستن براش ها خیلی کار مهمی هست و اگر درست این کار انجام نشه باعث بروز بیماری میشود.

  2. سارا گفت:

    بهداشت وسایل آرایشی خیلی مهمه مخصوصا توی آرایشگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *