راه اندازی آرایشگاه و سالن زیبایی تاسیس سالن عروس
نکات راه اندازی آرایشگاه(قسمت۲)
بهمن ۱۰, ۱۳۹۵
آرایش مخصوص چشم های قهوه ای
آرایش چشم مخصوص چشم های قهوه ای
بهمن ۱۰, ۱۳۹۵

راه حل رفع تیرگی دور چشم

راه های رفع تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم

راه های رفع تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم به رنگ‌های مختلف دیده می‌شود گاهی کبود است و گاه خاکستری تیره یا قرمز مایل به قهوه‌ای. زمانی هم تیرگی اطراف چشم به صورت حلقه‌ای بسیار محو خودنمایی می‌کند.اما یک چیز روشن است، اینکه این تیرگی به هر شکل و رنگی ظاهر شود ناخوشایند است و از زیبایی چشم می‌کاهد.
متخصصین زیبایی در آرایشگاه میگویند پوست زیر چشم بسیار ظریف است و به همین خاطر، کاهش سرعت جریان خون و لنف و ورم رگ‌های زیر پوست به هنگام خواب باعث می‌شود که اطراف چشم بعد از بیدار شدن تیره به نظر بیاید. اما پس از مدتی که دوباره جریان خون و لنف افزایش یافت، ورم اطراف چشم و تیرگی آن به آرامی کاهش می‌یابد.

 •  نقش اکسیژن
  رگ‌های خونی در صورتی که اکسیژن کمتری دریافت کنند، تیره‌تر به نظر می‌آیند و این تیرگی به نوبه‌ خود موجب تیرگی پوست می‌شود.وقتی خواب ناآرامی داریم یا به اندازه‌ی کافی نخوابیده‌ایم جریان خون بدتر از حالت طبیعی است.
  به همین دلیل است که متخصصین زیبایی در آرایشگاه توصیه می‌کنند، برای رفع تیرگی اطراف چشم باید آهن مصرف کرد. چون آهن باعث تأمین بیشتر اکسیژن در ارگانیزم‌های مختلف می‌شود.
 • نوشیدن ۲ تا ۳ لیتر آب در روز
  نخستین راه نوشیدن آب به اندازه‌ کافی است. اگر سلول‌های پوست از آب کافی برخوردار شوند تیرگی رگ‌های زیر آن کمتر نمایان می‌شود.برای همین متخصصین زیبایی در آرایشگاه توصیه می‌کند که برای رهایی از تیرگی اطراف چشم باید روزانه ۲ تا ۳ لیتر آب نوشید.
 • خواب آرام و کافی
  نه تنها مدت خواب بلکه کیفیت آن نیز تعیین‌کننده است. کسی که خواب طولانی دارد، اما بارها در طول خواب بیدار می‌شود به اندازه‌ کافی استراحت نکرده است. این فرد، نتیجه خواب ناآرام خود را روز بعد هنگام نگاه کردن به چهره خود درآینه خواهد دید.
 • قدم زدن در هوای آزاد
  قدم زدن در هوای آزاد حتی اگر کوتاه مدت باشد، برای رفع تیرگی دور چشم مفید خواهد بود.
 • حفظ فاصله از تلویزیون و کامپیوتر
  زندگی سالم بر روی گردش خون تأثیر مثبت می‌گذارد و گردش سالم خون در چهره نمایان می‌شود.
 • مراجعه به متخصص
  گاهی با هیچ‌یک از این راه‌ها نمی‌توان تیرگی اطراف چشم را درمان کرد. در این صورت باید نزد  پزشک و یا متخصصین زیبایی در آرایشگاه رفت، چرا که برخی از بیماری‌ها مانند آلرژی می‌توانند سبب تیرگی اطراف چشم شوند.به ویژه اگر تیرگی چشم به مشکلی درازمدت تبدیل شود، انجام برخی معاینات توسط پزشک می‌تواند کمک‌کننده باشد.
راه حل رفع تیرگی دور چشمReviewed by Tannaz lotfy on Jan 29Rating:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *