ماسک درمان موخوره
ماسک موخوره
دی ۱۹, ۱۳۹۵
روش آمبره مو در آرایشگاه
آموزش آمبره کردن مو
دی ۲۰, ۱۳۹۵

رنگ کردن طبیعی مو با حنا

آموزش رنگ کردن مو با حنا

رنگ کردن مو با حنا

رنگ کردن طبیعی موها با حنا

    اینروزها خانمهای بسیاری به رنگ مو با تم نارنجی علاقمند شده اند. که اگر با رنگ پوست و چشم هماهنگ باشد زیبایی و جلوه خاصی به چهره شما میدهد. در این مقاله آموزشی پیشنهاد ویژه ای برای شما داریم که به جای استفاده از رنگ مو شیمیایی در آرایشگاه ، از حنا استفاده کنید و آرایشگر خود باشید.

۱- تم حنای خود را انتخاب کنید. حنا یک رنگ موی کاملا طبیعی است که هیچ یک از مواد شیمیایی آسیب رسان موجود در رنگ های صنعتی را ندارد. از آنجایی که حنا طبیعی است پس دامنه رنگی خیلی گسترده ای برای انتخاب ندارد. اساسا حنا زمینه رسیدن به تم یا ته مایه رنگ های مختلف از رنگ قرمز بسیار تیره تا قهوه ای و سیاه را فراهم میکند. هر مارک حنا متفاوت است اما بطور کلی یک گزینه قهوه ای تیره، گزینه قهوه ای مایل به قرمز، گزینه بلوطی و گزینه خیلی نزدیک به مشکی را دارد.

 • اشخاصی با موهای قهوه ای تیره، قهوه ای طلایی بهترین نتیجه را از حنا می گیرند.
 • اگر طی دو ماه گذشته از رنگ موهای صنعتی برای موهای خود استفاده کرده اید از حنا استفاده نکنید.

 ۲- توجه کنید که حنا چه کارهایی نمی تواند انجام دهد. متاسفانه حنا نمی تواند موهای شما را روشن یا رنگ موهای شما را باز کند. فقط می تواند رنگ دانه به موهای شما اضافه کند. مثلا شما با حنا نمی توانید از موهای قهوه ای تیره به موی بور برسید. و حنا حتی نمی تواند موهای رنگ شده شما را با ریشه همرنگ کند، اگر شما ریشه دو رنگ و هایلایت دارید بعد از رنگ کردن با حنا هم قابل تشخیص خواهد بود.

 • حنا می تواند رنگ بخش های روشن تر یا های لایت موها را تغییر بدهد ولی در کل موهای تیره همچنان تیره تر از های لایت ها باقی خواهند ماند.

۳- از پوست، لباس و محیط کاریتان محافظت کنید. حنا کثیف کاری زیادی دارد و بر روی هرچیزی لک میگذارد حتی بر روی پوست. یک تی شرت قدیمی بپوشید و چندین حوله قدیمی نزدیک دست خود داشته باشید. روی تمام سطوح کاری خود و زمین را با روزنامه بپوشانید. حتما باید دستکش بپوشید وگرنه در انتهای کار با دست ها و ناخن هایی رنگی که برای روزهای متوالی باقی می ماند مواجه خواهید شد.

 •  جلوی پیشانی روی پوست و نزدیک خط رویش موهایتان و پشت سر روی گردنتان و همینطور به گوشهایتان مقدار زیادی کرم یا وازلین بمالید تا از رنگ گرفتن و لک شدن احتمالی با حنا جلوگیری شود.

 ۴- موهایتان را قسمت کنید. موها را به دسته های منظمی که بتوانید هر قسمت را کامل مدیریت و پوشش دهید، بخش بندی کنید. موها را به چهار بخش یا بیشتر تقسیم کنید و از کلیپس برای نگه داشتن هر قسمت استفاده کنید. مطمئن شوید که کلیپس ها بقدر کافی محکم باشند. محض احتیاط چند کلیپس اضافی کنار دستتان برای مواقع ضروری داشته باشید.

 ۵- دستور العمل حنا را بخوانید و خیمر آنرا آماده کنید. محصولی که خریداری کرده اید یک دستورالعمل همراه اش دارد آنرا با دقت بخوانید. اگر حنایی که خریده اید سفت شده است آنرا تکه تکه خرد کنید و به روش بن ماری - ظرفی خالی بر روی آب در حال جوش- به حالت خمیری اولش برگردانید. برای نتیجه بهتر در طول رنگ کردن حنا را باید گرم نگه دارید.

 •  مقدار آب مورد نیاز گفته شده در دستورالعمل را بجوشانید و به حنا اضافه کنید.
 • مخلوط را خوب بهم بزنید. باید غلظتی مثل شکلات آب شده یا گل نه خیلی شل نه خیلی سفت داشته باشد.

 ۶- خمیر حنا را به موهای تمیز و خشک بزنید. از بخش دسته موهای پشت سر شروع کنید تا به مرور به جلوی سر برسید. هر بار یک بخش موها را از کلیپس جدا کنید و خمیر حنا را از ریشه به سمت نوک موها بمالید. مطمئن شوید که موها کاملا با خمیر پوشیده شده باشد. هر بخش از موها که کامل شد بخش دیگر را رنگ کنید.

 • ادامه دهید تا تمام بخش های موها تمام شود.
 • مطمئن شوید که حنا در طول زمان رنگ کردن موها گرم بماند.

 ۷. موهای رنگ شده را با کیسه پلاستیک، سلفون روکش یا کلاه حمام خوب بپوشانید.مطمئن شوید موها کاملا پوشیده شده باشد و برای اطمینان بیشتر روی آن یک حوله هم ببندید. یا اگر دوست دارید از کلاه حوله ای هم می توانید استفاده کنید. می دانید که حنا وقتی گرم باشد بهترین نتیجه را میدهد.

 ۸.حداقل یک ساعت صبر کنید و سپس موها را آبکشی کنید. اگر می توانید تا دو ساعت صبر کنید از آنجاییکه حنا غیر شیمیایی است زمان پروسه رنگ گذاری آن هم از رنگ موهای صنعتی بسیار بیشتر است. یک ساعت معمولا زمان مینیموم است. پس از زمان سپری شده موها ها را با آب ولرم بشویید.

 • اگر برای شستن باقیمانده خمیر حنا بین موهای خود با مشکل مواجه شدید می توانید از مقدار خیلی کمی شامپو استفاده کنید.
 • نتیجه رنگ حنا تا ۶ هفته باقی می ماند و در آن زمان شما به ترمیم دوباره یا رنگ دوباره ریشه ها با حنا نیاز دارید. 
رنگ کردن طبیعی مو با حناReviewed by Pantea Paydar on Jan 9Rating:

3 دیدگاه ها

 1. ب.نیازی گفت:

  سلام من همین کار رو با قهوه کردم و یک رنگ خیلی زیبا در اومد . به شدت این رنگ های طبیعی را توصیه میکنم .

 2. پریسا گفت:

  کاش واقعا بشه با حنا

 3. pinar گفت:

  thank you like it

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *