انتخاب رنگ رژ لب
آیا رنگ رژ لب معرفی شخصیت انسان است؟
بهمن ۱۴, ۱۳۹۵
محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی بازار
خطرات محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی موجود در بازار
بهمن ۱۴, ۱۳۹۵

پوسته پوسته شدن لبها و درمان آن

پوسته پوسته شدن لبها و درمان آن

پوسته پوسته شدن لبها

پوسته پوسته شدن لبها و درمان آن

یکی از مشکل های پوستی در فصل های سرد سال ، معضل پوسته پوسته شدن لب هاست. این مشکل علاوه بر ایجاد ظاهر نازیبا ، عوارض دیگری از قبیل سوزش، درد و حتی عفونت و خونریزی را در پی دارد. باورهای متفاوتی نیز درباره این عارضه وجود دارد.

پوسته پوسته شدن لبها و درمان آن

 عده ای آن را به دلیل واکنش عصبی افراد و جویدن ناخودآگاه لب می دانند ، برخی دیگر عوامل ژنتیکی را در پوسته پوسته شدن لب ها موثر می دانند ، گروهی نیز معتقدند این عارضه به دلیل کمبود برخی ویتامین ها در بدن به وجود می آید. در مورد درمان این مشکل نیز باورهای متعدد و گاهی متناقضی وجود دارد ؛ عده ای استفاده از رژلب را برای برطرف شدن پوسته های لب مفید می دانند و گروهی معتقدند استفاده از رژ و کرم های پوشاننده لب یکی از دلایل پوسته پوسته شدن پوست لب است. با دکتر غلامحسین غفارپور ، متخصص پوست ، ناخن و لیزر و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره پوسته پوسته شدن لب ها، علت ها و راه های درمان آن گفت وگو کرده ایم.

 علت پوسته پوسته شدن لب 

پوست لب ها، به خصوص پوست قسمت قرمزرنگ لب تحتانی ، همواره در معرض اشعه های زیانبار خورشید است و به آن واکنش نشان می دهد. خشک شدن، ترک خوردن و در نهایت پوسته پوسته شدن پوست لب بیشتر در کشاورزان، ورزشکاران و افرادی که مدام در معرض نورخورشید قرار دارند، دیده می شود و می تواند مقدمه ایجاد سرطان لب تحتانی باشد.کم کاری غده تیرویید در طول زمان و تاخیر در درمان می تواند باعث ایجاد پوسته لب ها شود. کمبود یا افزایش بیش از حد ویتامین A در بدن نیز یکی دیگر از عوامل داخلی موثر در پوسته پوسته شدن لب هاست. البته جویدن لب ها و کندن پوست لب ها با دندان هم می تواند در ایجاد این عارضه نقش داشته باشد.

درمان های برای پوسته پوسته شدن لب

مهم ترین اقدام ، جلوگیری از خشک شدن لب هاست. کسانی که علت پوسته پوسته شدن لب هایشان تابش بیش از حد نورخورشید است، باید همیشه از کرم های ضدآفتاب استفاده کنند تا آسیب مزمن پوست لب و احتمال سرطان لب تحتانی کاهش یابد. افراد مبتلا به این عارضه باید همواره، به خصوص در فصل های سرد سال، پوست لب خود را با کرم های نرم کننده بپوشانند. استفاده از روغن های گلیسیرین و وازلین هم می تواند به درمان کمک کند واستفاده از کرم های رنگی یا بی رنگ پوشاننده لب  نیز می تواند مفید باشد.

پوسته پوسته شدن لبها و درمان آنReviewed by Tannaz lotfy on Feb 2Rating:

1 دیدگاه

  1. yass گفت:

    من همیشه لبام پوست پوست میشد از وقتی که نکته های ام مقاله رو خوندم لبام بهتر شد
    مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *