رنگ بلوند دودی برای مو
رنگساژ بلوند دودی
اسفند ۲۱, ۱۳۹۶
رنگساژ نقره ای مو
رنگساژ یخی مو
اسفند ۲۱, ۱۳۹۶

شامپو خشک چیست؟

شامپو خشک

شامپو خشک چیست؟

شامپو خشک چیست؟

   اصولا شامپوها از ترکیبات مختلفى تشکیل می شوند تا بتوانند کارایی مناسبى براى شستشوى موها داشته باشند. پوست سبوم (چربى ترشح‌شده از غدد سباسه فولیکول مو) چربی نسبتا بالایی تولید خواه کرد. به‌ دلیل آلودگى‌ هاى موجود در هوا، پوسته‌ هاى پوست سر و سایر آلودگی‌ ها، موها به صورت منظم نیاز به شستشو و پاک کردن روزانه دارند که همه این کارها به کمک شامپوهاى معمولى قابل انجام است. شامپوهاى خشک، ظاهری شبیه اسپری مو دارند و باید آن را از فاصله 20 سانتی‌ متری به مو اسپری کرده و سپس پوست سر و ساقه مو را کاملا ماساژ داده و بعد از چند دقیقه موها را با حوله خشک کرده و برس بزنید. در واقع شامپوی خشک گروهی از شامپو‌‌ها هستند که نیازی به آبکشی ندارند و ماده موثر آنها نیازی به محیط آبی برای اثربخشی ندارد.
   زمانى شامپوهاى خشک وارد بازار شدند که به شدت اعتقاد بر این بود که شستشوی زیاد به مو آسیب خواهد رساند و تمام پژوهشگران دنبال کشف فرمولی بودند که مو را بدون آب تمیز کنند. در نهایت هم موفق شدند و شامپوی خشک وارد بازار شد و طرفداران زیادی هم پیدا کرد. اما واقعیت این است که شستشوی مو حتی اگر روزانه باشد موجب ریزش و خرابی مو نخواهد شد و امروزه اصلا توصیه نمی‌کنیم افراد به جای حمام و استفاده از شامپوهای معمولی از شامپوی خشک استفاده نمایند. کاربرد این نوع شامپوها موقعیتی است. مثلا استفاده از این نوع شامپو به افرادی که در مسافرت هستند یا به آب و حمام دسترسی ندارند یا جلسه‌ ای فوری برایشان پیش آمده و موهایشان چرب است و فرصت حمام ندارند، به‌خصوص افراد مبتلا به بیماری‌ های ناتوان‌ کننده‌ ای که نمی‌ توانند به صورت روزانه حمام کنند و در استراحت مطلق هستند یا بیماری‌ های پوستی دارند که نباید با آب تماس پیدا کنند یا دچار شکستگی و سوختگی‌ های وسیع هستند، توسط پزشکان توصیه می شود.
   این شامپوها که معمولا به شکل اسپری یا پودر هستند از موادی تشکیل شده‌اند که جاذب چربی می باشند. قدیمی‌ ترین ماده‌ ای که در این شامپو‌‌ها استفاده میشد، پودر تالک بود اما امروزه از مواد طبیعی‌ تر مانند نشاسته، ذرت، برنج، دانه‌های کتان و... استفاده می گردد. این مواد روی پوست و مو نشسته و چربی و آلودگی را جذب خواهند کرد. در نهایت این مواد با خشک کردن مو با حوله یا برس کشیدن به صورت پوسته از مو جدا شده و می‌ریزند. جالب است بدانید استفاده از شامپوی خشک در درازمدت به موها صدمه می‌زند. در واقع، ترکیبات این نوع شامپو‌‌ها همان‌طور که چربی را جذب می کنند می‌تواند لایه خارجی مو را برداشته و کراتین مو را خراب و شکننده سازد. حتی استفاده کوتاه‌ مدت نیز آنچنان توصیه نمی‌شود و می‌تواند موجب از بین رفتن شادابی مو و کدری و شکنندگی آن گردد.

شامپو خشک چیست؟Reviewed by سه رخ on Mar 12Rating: 3.0شامپو خشک چیست؟شامپوی خشک نوعی جدید از شامپو است که بدون نیاز به آب موها را شسته و آلودگی های مو را از بین می برد. در این مقاله این نوع شامپو را به شما معرفی می کنیم.

شامپوی خشک نوعی جدید از شامپو است که بدون نیاز به آب موها را شسته و آلودگی های مو را از بین می برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *