رفع موهای زائد پا
رفع موهای زائد پا با ترکیب شکر و عسل و لیمو
دی ۲۳, ۱۳۹۶
جلوگیری از ریزش مو در آقایان
جلوگیری از ریزش مو در آقایان
دی ۲۴, ۱۳۹۶

عوارض استفاده از کلیپس و گل سر برای موها

عوارض بستن مو

عوارض استفاده از کلیپس و گل سر برای موها

عوارض استفاده از کلیپس و گل سر برای موها

   گیره ها، کش ها و کلیپس هایی که موجب کشش مفرط موی سر می شوند به مرور به پیاز مو صئکه زده و آن ها را از بین می برند. استفاده از گیره های مخصوص جمع کردن مو، به خصوص گل سرهای فلزی یا برخی از انواع کش یا حتی شانه های مو ممکن است موجب ریزش موها شود. مو دائما در حال رشد است و وقتی تحت فشار خفیف و مزمن قرار گیرد، ریشه آن به صورت واکنشی دچار فیروز یا بافت جوشگاهی خواهد شد و بعد از مدتی فولیکول مو از بین خواهد رفت و با هیچ دارویی امکان رویش مجدد آن وجود نخواهد داشت. در صورت بروز این موارد، تنها راه درمان، کاشت مو است. افرادی که موها را برای جلوگیری از پراکنده شدن یک جا در ناحیه پشت سر به وسیله کش های محکم می بندند، چون خط موی پیشانی بیشترین کشش را تحمل می کند، بعد از مدتی موی ناحیه پیشانی کم پشت شده و عقب نشینی خواهد کرد که منجر به افزایش سطح پیشانی خواهد شد.
   افرادی که قصد دارند حالت چشم ها را تغییر دهند و موهای بالای گوش را بیش از حد می کشند، به مرور دچار ریزش موی قرینه در دو طرف شقیقه خواهند شد و زمانی متوجه کم پشتی موها می شوند که فولیکول مو در اثر فشار و کشش مزمن دچار فیروز شده و قابل برگشت نخواهد بود. برخی افراد نیز موهای پشت سر خود را خیلی بالا کشیده و از زیر موها را محکم می بندند. این افراد در ناحیه پس سر دچار کم پشتی و ریزش مو خواهند شد. ریزش فقط در اثر بستن محکم مو با کش یا شانه کردن محکم مو و استفاده از گیره های فلزی ایجاد می شود. ریزش موی کششی در اثر استفاده از هر وسیله محکمی برای بستن مو اتفاق خواهد افتاد و باید آن را جدی گرفت چون عارضه آن از بین رفتن دائمی پیاز مو است و در حد فاصل 4 ماه تا یک سال نتیجه آن قابل مشاهده خواهد بود. برخی از گیره ها و کلیپس ها وزن زیادی دارد و این وزن باعث ایجاد کشش و ریزش مو منیز خواهد شد.
   گیره مو اگر سبک باشد و فقط مو را نگه دارد و مو داخل آنها تحت کشش نباشد، مشکل ساز نیست. بستن موها به حالت شل و بافت ساده و بدون کشش گزینه خوبی برای خانم های شاغل می باشد. سایر روش ها مثل محکم شانه را داخل مو کشیدن یا سشوار مداوم نیز باعث ریزش موها شده، اما این ریزش ها قابل برگشت است. بهترین وسیله برای بستن مو استفاده از الیاف طبیعی است. هر چه کشی که برای بستن مو استفاده می شود خاصیت کشسانی بیشتری داشته باشد، اثر مضر آن بیشتر خواهد بود.

 

عوارض استفاده از کلیپس و گل سر برای موهاReviewed by سه رخ on Jan 14Rating: 3.0عوارض استفاده از کلیپس و گل سر برای موهااستفاده از انواع کلیپس و گل سر و کش موجب ریزش موها شده و فولیکول و پیاز مو آسیب دیده و احتمال ایجاد کچلی و کم پشتی مو وجود دارد. در این مقاله عوارض بستن موها را با کلیپس و گل سر بررسی می کنیم.

استفاده از انواع کلیپس و گل سر و کش موجب ریزش موها شده و فولیکول و پیاز مو آسیب دیده و احتمال ایجاد کچلی و کم پشتی مو وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *