درمان مو- آرایشگاه
راه حل درمان مو در گذشته
بهمن ۲۲, ۱۳۹۶
لاک گیاهی
لاک ناخن گیاهی چیست؟
بهمن ۲۳, ۱۳۹۶

ماهک ناخن چیست؟

ماهک ناخن

ماهک ناخن چیست؟

ماهک ناخن چیست؟

   ناخن‌ ها بخش مهمی از بدن می باشند که به مراقبت و توجه زیادی نیاز دارند. ماهک ناخن که با نام علمی lunula شناخته می شود، به شکل یک هلال سفید رنگ در انتهای ناخن قرار دارد. این قسمت هلالی و سفید رنگ در قسمت انتهای ناخن یک بخش اصلی و مهم در ساختار ناخن می باشد که بسیار حساس بوده و به مراقبت ویژه‌ ای نیاز دارد و در حالت طبیعی و عادی نباید دچار آسیب دیدگی شود. ماهک ناخن وظیفه محفاظت از رگ‌ های خونی را دارد که در لایه پنجم اپیدرم قرار دارند. این قسمت سفید رنگ بر روی انگشت شصت قابل مشاهده می باشد و در برخی از موارد سطح ناخن توسط یک لایه ضخیم از ناخن پوشیده شده و مانع از دیده شدن ماهک ناخن می گردد.
   ماهک ناخن در واقع بخش مهمی از ریشه ناخن می باسد که به هیچ عنوان نباید آسیب دیده و در صورت آسیب دیدن ممکن است تمام سطح ناخن دچار تغییر شکل شود. بسیاری از پزشکان معتقدند که ماهک ناخن می‌تواند اطلاعات مختلفی را در رابطه با سلامت بدن در اختیار آن ها قرار دهد. به عنوان مثال در طب سنتی چینی اعتقاد بر این است که عدم وجود ماهک ناخن نشان دهنده کم خونی  و سو تغذیه بوده و یا یک ماهک ناخن کمرنگ یا آبی رنگ نشان دهنده دیابت است و در صورتی که ماهک ناخن رنگی شبیه به قرمز داشته باشد می‌تواند نشانه‌ ای از وجود بیماری قلبی و عروقی در بدن باشد. گاهی کم رنگ و یا کوچک بودن ماهک ناخن نشان دهنده یک اختلال در دستگاه گوارش است که می‌تواند در اثر ایجاد مشکل در متابولیسم و یا افزایش سموم در بدن ایجاد شده باشد. در حالت طبیعی و عادی این قسمت معمولا یک پنجم ناخن را در بر گرفته و بهترین رنگ برای آن عاجی رنگ است. هرچه رنگ ماهک ناخن سفیدتر باشد به این معنی است که بدن فرد قوی‌ تر می باشد. ناخن‌های سالم باید محکم، قرمز رنگ، صاف و براق باشند. هرچه بدن فرد قوی‌ تر و پر انرژی‌ تر باشد ماهک ناخن نیز سفید تر و مشخص‌ تر دیده خواهد شد.د اگر ماهک ناخن تنها بر روی ناخن شصت دیده شود نشان دهنده این است که انرژی فیزیکی فرد پایین بوده و احتمال ابتلا به بیماری در آن نیز بیشتر خواهد بود.

ماهک ناخن چیست؟Reviewed by سه رخ on Feb 12Rating: 3.0ماهک ناخن چیست؟ماهک ناخن قسمت سفید رنگ بر روی ناخن است که هر گونه تغییر شکل در آن به معنی تغییر در وضعیت سلامت بدن است. در این مقاله این قسمت از ناخن را به شما معرفی می کنیم.

ماهک ناخن قسمت سفید رنگ بر روی ناخن است که هر گونه تغییر شکل در آن به معنی تغییر در وضعیت سلامت بدن است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *