مشاوره بازاریابی آرایشگاه و سالن های زیبایی :

تیم بازاریابی و برندینگ سه رخ ، با سالها تجربه و مهارت در زمینه بازاریابی و تبلیغات پر بازده ، همراه و همگام خوبی برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها میباشد.

 

مشاوره بازاریابی کیست ؟

           مشاور بازاریابی شما فردیست که از خارج از شرکت و محیط کسب و کار شما ،   مجموعه تان را به صورت کامل و دقیق رصد نموده و تحلیل می کند و با توجه به تخصص و تجربیاتی که در زمینه ی بازاریابی و مارکتینگ دارد نظریات و راهنمایی های حرفه ای و کاربردی خود را در اختیار مدیران قرار می دهد .

          شخصی که به عنوان مشاور بازاریابی قرار است به شما کمک کند باید دارای بالاترین سطح تحصیلات در زمینه ی بازاریابی باشد و در این حوزه کاملا به روز و با تجربه باشد . مشاور بازاریابی  تلفیقی از تجربه و تحصیلات در این زمینه است و داشتن هر یک به تنهایی کافی نیست . بازاریابی یک امر تجربی است و صرف اتکا به تحصیلات دانشگاهی و مدرک تحصیلی نمی تواند موفقیت آمیز باشد . یک مشاور بازاریاب خوب باید سالها رده های مختلف مدیریتی را از سطوح پایین تا سطوح بالا تجربه کرده باشد و بازار را از نزدیک لمس کرده باشد . با مشکلات و موانع بازار آشنا باشد و از همه ی اینها مهم تر خارج از گود به قضیه بنگرد و راه کارها را در نظر بگیرد. خارج از گود بودن یعنی    بی طرفانه و به دور از تعصبات و غرض ورزی ها مسائل و مشکلات را تشخیص می دهد و برای هر یک راه حل های  مناسب و هوشمندانه در نظر می گیرد . یک مدیر هر قدر هم که موفق باشد نمی تواند یک مشاور بازاریاب خوب برای خودش باشد .  یک مدیر شاید آشناترین شخص به حیطه ی کسب و کار خودش باشد اما یادمان باشد کافی نیست . تحلیل مسائل و مشکلات خارج از وقت و ظرفیت یک مدیر ارشد است و قرار نیست همه ی کارها را یک شخص انجام دهد . بر اساس تجربیات حاصله ،  از عمده عللی که مدیران در استخدام مشاورین بازاریابی همیشه تردید داشته اند یکی بحث هزینه بوده و دیگری بحث بی کفایتی و ناکارآمدی مشاوران بازاریابی است . درست است .

         استخدام و مشورت با مشاوره بازاریاب برای شما ممکن است مستلزم هزینه هایی باشد اما یادتان نرود  این مبلغ در مقابل پول هایی که ممکن است به دلیل نداشتن مشاور بازاریاب در شرکت خود از دست بدهید ناچیز است .شرکتهایی در عرصه ی رقابت امروزی موفق ترند که هر کاری را به متخصص خود سپرده اند و تیمی به پیش می روند. مشاور بازاریاب بر اساس برنامه ریزی های مدون و برگرفته از مطالعات و تجربیات خود می تواند حجم فروش شما را ارتقا دهد و درآمدهای آتی شما را افزایش دهد.  پس من به دید سرمایه گذاری به آن می نگرم . در باب بی کفایتی و ناکارآمدی هم باید بگویم متاسفانه در سال های اخیر دیده شده افراد بی تجربه ی فراوانی وارد این عرصه شده اند و چون نظریاتی که به مدیران ارائه نموده اند در حد تئوری های دانشگاهی بوده و قابلیت اجرایی نداشته اند احساس بی اعتمادی و نارضایتی در مدیران به وجود آمده و همین عامل موجب بدبینی مدیران به مشاوران بازاریاب شده است .

اما قبل از هر چیز برای خود در ابتدا مشخص کنید که هدفتان از استخدام مشاور بازاریاب چیست و دقیقا قرار است برای شما چه کاری را انجام دهد . ابتدا شرایط و اوضاع کسب و کار خود را مرور کنید و مشکلات به وجود آمده یا پیش روی خود را در نظر بگیرید .

پورنگ پایدار مشاور بازاریابی و برند فعالیت های مشاوره بازاریابی آرایشگاهها و سالن های زیبایی را به چهار سطح تقسیم می کند :

سطح اول

اگر یک شرکت نوپا هستید و هنوز هیچ سیستم و سازمانی برای بازاریابی و مارکتینگ خود در نظر نگرفته اید مشاور بازاریاب شما می تواند این سیستم را برایتان طراحی کند .

سطح دوم

چنانچه در شرکت شما مشکلات حادی وجود ندارد می توانید در امور روزمره ی شرکت خود و برای افزایش کارایی و بهره وری بیشتر از خدمات یک مشاوره بازاریابی خوب بهره مند بشوید و در کنارش خود را برای مشکلات احتمالی آینده آماده سازید .

سطح سوم

چنان چه شرکت شما برنامه هایی برای توسعه و ارتقای خود دارد و یا در زمینه ی فروش دچار مشکل شده است از حضور مشاور بازاریابی در مجموعه ی خود غافل نشوید.

سطح چهارم

         بالاتر از تمامی سطوح یاد شده است و آن این است که مشاور بازاریابی شما در بخش اجرا هم کنار شماست . اجرای تکنیک های بازاریابی مسائل و مشکلات خاص خود را دارد و تنها شخصی که می تواند همراه شما در این امر باشد مشاور بازاریابی شماست .

         در گذشته همه چیز ثابت و قابل پیش بینی بود اما امروزه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و در هر لحظه اتفاق جدیدی در جریان است . پیش بینی بازار تجارت  هم از این قاعده مستثنی نیست و هر لحظه شاهد معرفی محصول جدیدی به بازار هستیم . بازاریابی و مارکتینگ ارکانی هستند که بقای شما را در این میان پیش بینی می کنند . یادتان نرود شما نیامده اید که بازنده شوید .رسالت ما کنار شما بودن برای رسیدن به قله است . برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید . 

            امروزه با شکسته شدن و از بین رفتن انحصار ها و موانع در بازار تجارت ایران ، شاهد دوران جدیدی در اقتصاد ایران هستیم . اقتصادی که تاثیر مستقیم از اقتصاد دنیا دارد طبعا شرایط پیچیده تر و متفاوت تری نسبت به گذشته دارد . در بازار امروز ایران ، ما شاهد حضور رقبای داخلی و خارجی زیادی هستیم که در تمامی زمینه های  تولید ، تجارت و خدمات در حال رقابت با یکدیگرند و در این  میان هیچ کسی را نمی توان بدون رقیب تصور کرد.کسب و کار شما در هر اندازه ای که باشد همیشه رقبایی در میدان وجود دارند. در این کارزار رقابت کسی موفق است که بتواند سهمی از فروش بازار را در اختیار خود داشته باشد . فروش تنها عامل بقای یک مجموعه است و زمانی که فروشی نباشد شالوده ی هر چیزی از هم می پاشد  و نتیجه ی آن حذف شدن از صحنه ی بازار است. پس در این بازار گرم رقابت ، نیاز به حضور یک مشاوره مارکتینگ یا بازاریابی ضروری به نظر می رسد . امروزه شرایط بازار و اوضاع رقابتی تغییر کرده و همگام با آن شیوه های مارکتینگ و بازاریابی هم عوض شده است .روش های سنتی و ساده ی گذشته دیگر نمی تواند پاسخگوی میدان رقابت امروزی باشند.امروزه همگام با پیشرفت علم در تمامی زمینه ها ،  بازاریابی هم تبدیل به یکی از دانش های روز دنیا شده و تخصص و مهارت های خاصی برای انجام آن لازم است . اما در کنار آن گمانه زنی ها و بدبینی ها هم نسبت به این موضوع افزایش یافته است . بسیاری از مدیران هنوز تصویر و تعریف روشنی از یک مشاور بازاریابی ندارند و به دلیل مشاوره با افراد ناآشنا به این مقوله تجربه های ناخوشایندی را ممکن است تجربه کرده باشند و همین علت مقاومت بسیاری از مدیران در مقابل استفاده از مشاوره بازاریابی در کسب و کارشان است .  

برای مشاوره بازاریابی و برندینگ آرایشگاه و سالن زیبایی با تیم حرفه ای سه رخ هم گام شوید .

برای اطلاعات بیشتر با 22773690(021) - 09109080601 تماس بگیرید.

=