انواع کاشت ناخن
انواع کاشت ناخن
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵
فرمول رنگ مو دودی
رنگ مو دودی
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

مضرات استفاده از سشوار مو (قسمت۱)

مضرات استفاده از سشوار مو

مضرات استفاده از سشوار مو

مضرات استفاده از سشوار مو (قسمت1)

انتخاب یک سشوار خوب

سشوار ی انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد تا بنا به نیازتان شدت دستگاه را کم یا زیاد کنید. برخی از انواع سشوار دارای حسگر هستند و وقتی مو داغ می‌شود، خود به خود خاموش می‌شوند. این نوع برای کسانی که مرتب مجبورند از سشوار استفاده کنند، انتخاب بهتری است و آسیب کمتری به مو می‌رساند.
فروشندگان به افرادی که الکتریسیته ساکن در مو دارند استفاده از سشوار های UV (فرابنفش) را توصیه می‌کنند اما در کل UV برای مو چندان مناسب نیست و حتی توصیه شده آقایان از محصولاتی که SPF دارد و اجازه نمی‌دهد نور خورشید به مو آسیب برساند، استفاده کنند.
برای کسانی که مو هایشان الکتریسیته ساکن دارد، به جای استفاده از سشوار های UV (فرابنفش)،استفاده از سرم‌ها و اسپری‌های مخصوص ضد زبری مو توصیه می‌شود. کیفیت پایین سشوار یا انتخاب نادرست شدت و میزان حرارت آن، حتی در دست گرفتن اشتباه سشوار می‌تواند باعث از بین رفتن مو هایی شود که سست و آسیب‌دیده هستند.

سشوار برای مغزم هم ضرر دارد؟

امواج الکترومغناطیسی که از ضعیف‌ترین سشوار ها هم ساطع می‌شود، 300 برابر امواجی است که از گوشی‌های تلفن همراه ارسال می‌شود پس سشوار غیر از ضرری که برای مو دارد، برای مغز هم می‌تواند مضر باشد. به همین دلیل مخصوصا برای کودکان برای خشک کردن مو تا جای ممکن از سشوار استفاده نکنید.

کودکان مو های ضعیف و ظریفی دارند و چون میزان مراقبت آنها از مو هایشان به مراتب کمتر است، آسیب بیشتری می‌بیند و در برابر باد داغ سشوار سست‌تر است. سعی کنید ساعاتی از روز بچه‌ها را حمام ببرید که در خانه هستند. بعد نم مو ها را با حوله بگیرید و اجازه دهید مو ها در هوای آزاد خشک شوند. اگر برای بیرون رفتن عجله دارید، از حمام كردن كودك یا لااقل از شستن مو های او صرف‌نظر كنید.

مضرات استفاده از سشوار مو (قسمت۱)Reviewed by Mehdi Alaeddini on Feb 14Rating:

5 دیدگاه ها

  1. نازی گفت:

    خییلی خوب بود

  2. مریم گفت:

    خییلی خوب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *