میکرونیدلینگ
هزینه میکرونیدلینگ
فروردین ۲۵, ۱۳۹۶
چگونه تغییر شکل ابروها کل صورت شما را تغییر می‌دهد
چگونه تغییر شکل ابروها کل صورت شما را تغییر می‌دهد
فروردین ۲۶, ۱۳۹۶

عوارض جانبی سیگار بر زیبایی

عوارض جانبی سیگار بر زیبایی

عوارض جانبی سیگار

عوارض جانبی سیگار بر زیبایی

متخصص آرایش در آرایشگاه می‌گوید: کار سختی است، اما بهترین کاری که می‌توانید برای داشتن پوستی درخشان و زیبا انجام دهید این است که سیگار کشیدن را ترک کنید! سیگار کشیدن هم پوست شما را خشک می‌کند و هم آنرا از اکسیژن محروم می‌سازد. پس با ترک سیگار مزایای آنرا به چشم خواهید دید، پوستتان نرم‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر خواهد شد.

سیگار کشیدن شما را سالخورده می‌کند
در کنار صدمات ناشی از نور خورشید و شرایط سخت زندگی، نیکوتین هم می‌تواند سال‌ها به سن شما بیفزاید! بر اساس گفته‌های ، متخصص بیماری‌های پوستی، تأثیرات سیگار کشیدن بر پیری بدن بسیار قابل توجه است. هنگامی که ما تنها یک پک از دود سیگار را به داخل می‌دهیم، بیش از یک تریلیون رادیکال آزاد در ریه‌های ما ساخته می‌شوند که باعث واکنش‌های التهابی خواهند شد و در سراسر بدن به گردش در خواهند آمد.

سیگار کشیدن باعث از بین رفتن کلاژن در پوستتان می‌شود
سیگار حاوی بیش از ۴ هزار سم است که بسیاری از آن‌ها مستقیماً جذب خون می‌شوند، و توسط خون به بافت پوستی شما برده خواهند شد. همچنین سیگار کشیدن باعث خواهد شد رگ‌های لایه‌های فوقانی پوست منقبض شوند، بنابراین سطح اکسیژن در خون نیز کاهش پیدا خواهد کرد که باعث کاهش سطح کلاژن در پوست خواهد شد.

سیگار کشیدن پوست را نازک می‌کند
متخصص پوست و زیبایی در آرایشگاه می‌گوید: پوست یک فرد سیگاری بدلیل گردش خون ضعیف، معمولاً نازک‌تر است، که باعث خواهد شد نشانه‌های سالخوردگی قابل مشاهده‌تر بوده و خطوط و چین و چروک‌ها پابرجاتر شوند. با استفاده از تکنیک اولتراسوند برای ارزیابی ضخامت پوست قسمت داخلی بازو، نتایج آشکاری بدست آمد، پوست افراد سیگاری چهار برابر نازک‌تر از افراد غیر سیگاری بود، حتی در برخی موارد این مقدار به ۴۰ درصد می‌رسید!

سیگار کشیدن می‌تواند شکل بدنتان را تغییر دهد
اگر حفظ تناسب اندام برایتان همچین کار سختی هم نباشد، باید بدانید که سیگار کشیدن می‌تواند باعث عدم تعادل در هورمون‌های زنانه شود، که منجر به تغییر شکل بدنتان خواهد شد و همه‌ی زحماتتان را به باد می‌دهد. ممکن است شنیده باشید که سیگاری‌ها معمولاً لاغرتر از افراد غیر سیگاری هستند. هرچند سیگار کشیدن بر سیستم غدد مترشحه داخلی تأثیر می‌گذارند و شکل بدن دستخوش تغییر می‌شود، ولیکن باعث افزایش نسبت دور کمر به دور باسن نیز خواهد شد.
بنابراین، به جهت سیگار کشیدن و ایجاد تغییرات در هورمون‌ها به رغم وزن کمتر، سیگاری‌ها تمایل به داشتن شکم چاق و پاهای لاغر هستند. در نتیجه این اتفاقات، افراد سیگاری میزان نرمالی از چربی را بصورت غیر نرمال ذخیره می‌کنند، که باعث خواهد شد بدنشان شکل سیب شود!

عوارض جانبی سیگار بر زیباییReviewed by سه رخ on Apr 14Rating: 4.5عوارض جانبی سیگار بر زیباییدر این مقاله میخواهیم عوارض جانبی سیگار بر زیبایی را از نظر متخصصین زیبایی در آرایشگاه را بررسی کنیم

1 دیدگاه

  1. آریانا گفت:

    سیگار این بلاها رو سرمون میاره وای به حال قلیون.مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *