چرا کاشت ناخن در آرایشگاه توصیه نمیشود؟
چرا کاشت ناخن توصیه نمیشود؟
آذر ۳۰, ۱۳۹۵
اشتباهات موی چرب
اشتباهاتی که منجر به داشتن موی چرب میشود
آذر ۳۰, ۱۳۹۵

روش مراقبت از پوست بدون آرایشگاه

روش مراقبت پوست آرایشگاه

مراقبت پوست

نکات کلیدی برای مراقبت از پوست:

 1. نوشیدن مایعات در حد کافی : هر چه مایعات بیشتر بنوشید، سموم از طریق کلیه ها دفع میشود و درنتیجه پوست با طراوت تر میشود.
 2. استفاده از ضد آفتاب حتی در فصل زمستان : آفتاب فصل زمستان هم مانند آفتاب تابستان برای پوست زیان بار است. بسیاری از افراد در فصل زمستان ضد افتاب استفاده نمی کنند زیرا فکر می کنند نور مستقیم افتاب دیگر وجود ندارد و دچار مشکلات مختلف پوستی میشوند.
 3. مرطوب نگه داشتن هوای اتاق : بسته بودن در و پنجره ها و استفاده از وسیله های گرمایشی باعث خشک شدن هوای اتاق میشود. پس استفاده از یک مرطوب کننده مانند دستگاه بخور گهگاه نیاز است.
 4. دست هایتان را کمتر بشویید : پوست روی دست شما از همه قسمت های بدن نازک تر است و غدد چربی کمتری دارد .این بدان معناست که مرطوب نگه داشتن کار مشکلی است و با شستشوی زیاد باعث خارش و ترک و خشکی میشود .
 5. از دوش گرفتن با اب داغ اجتناب کنید : آب داغ منجر به از بین رفتن لایه چربی محافظ پوست می گردد و پیری زودرس پوست بدن را در پی خواهد داشت و همچنین حرارت بالا، احتمال آسیب دیدن فولیکول های مو و در نتیجه ریزش مو را افزایش میدهد. پس با آب ولرم دوش بگیرید.
 6. از پوشیدن جوراب یا دستکش مرطوب خودداری کنید: این کار باعث آسیب های پوستی مثل ،خارش ،سوزش و ترک پوست میشود.
 7. از پوشیدن لباس پشمی یا نایلونی خودداری کنید : زیرا باعث اگزمای پوست میشود اگر مایل به استفاده هستید حتما زیر آن از لباس های نخی استفاده کنید تا تماس مستقیم با بدن نداشته باشد.
 8. استفاده از کرم مرطوب کننده : حتی افرادی که پوست چرب دارند، استفاده از یک مرطوب کننده مناسب بعد از شستشو (در حالی که پوست هنوز رطوبت دارد) الزامی است.
 9. رسیدگی به ناخن ها: یکی از علل ریش ریش شدن و ترک دور ناخن خشکی پوست است . افرادی که مرتب در حال شستشوی دست هایشان هستند پوست اطراف ناخن بخاطر بیش از حد مرطوب شدن و مجدد خشک شدن ،رطوبت خود را از دست میدهد.
 10. افراد که پوست خشک دارند از استفاده مکرر از مایع دستشویی خودداری کنند و به جای آن از صابون های کرم دار استفاده کنند و در حمام تا جای ممکن از لیف زدن خودداری کنند.

  همه ما به مراقبت مدام از پوست نیاز داریم که بسیاری از ما از آرایشگاه ها و کلینیک ها برای این کار کمک میگیرند. ما در اینجا راه های ساده تری به شما پیشنهاد دادیم.

روش مراقبت از پوست بدون آرایشگاهReviewed by Pantea Paydar on Dec 20Rating:

1 دیدگاه

 1. فائزه.کلانتری گفت:

  ممنون از بابت اینهمه مطالب خوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *