مراقبت از پوست گردن
مراقبت از پوست گردن
بهمن ۲۱, ۱۳۹۵
فواید پارافین درمانی
فواید و معایب پارافین درمانی
بهمن ۲۱, ۱۳۹۵

عادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند

عادت غلط برای ریزش مو

ریزش مو

عادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند

یک متخصص پوست و مو در آرایشگاه با تاکید بر اینکه رفتارهای نادرستی در بین افراد وجود دارد که باعث بروز ریزش موی غیرطبیعی در افراد می‌شود ، گفت : یکسری عادات تغذیه‌ای و رفتاری در مردم رواج یافته که به صورت ناآگاهانه انجام می‌شود و این امر باعث افزایش شمار بیمارانی که به علت ریزش مو به مطب پزشکان مراجعه می‌کنند ، شده است.

 
تاثیر خواب بر ریزش مو

خواب شبانه در رشد بهتر موها بسیار تاثیرگذار دانست و خواب شبانه کم موجب ریزش موها می‌شود. البته ساعت خواب هم بسیار مهم است و بهترین زمان خواب ساعت ۲۳ تا ۷ صبح است. در افرادی که مدت زیادی با کامپیوتر کار می‌کنند یا دانش آموزانی که شب امتحان تا پاسی از شب بیدار هستند و کسانی که شب کارند ؛ روند ریزش مو بسیار سریع‌تر است ولی با اصلاح زمان خواب این مشکل برطرف می‌شود.

تغذیه نامناسب عادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند

افراط در نوشیدن چای سیاه باعث ریزش مو می‌شود، اما چای سبز رویش موها را بهبود می‌بخشد. متخصصین زیبایی در آرایشگاه میگویند چای سبز باعث کاهش سوخت و ساز بدن ، کاهش میزان هورمن‌های مردانه در زنان و در نهایت جلوگیری از ریزش موها می‌شود. روند ریزش مو در افراد چاق به علت سخت شدن رگ‌ها بیشتر است . مصرف شیر و ماست کم چرب باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود ، اما مصرف لبنیات پرچرب این عارضه را تشدید می‌کند. استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تازه برای جلوگیری از این عارضه سودمند است . اسفناج از سبزیجاتی است که تاثیر زیادی بر بهبود روند رشد مو دارد ، مصرف گوشت قرمز و مرغ به علت دارا بودن آهن باعث رویش بهتر موها می‌شود ، اما ماهی به علت اینکه حاوی امگا ۳ فراوانی است ، تاثیر بیشتری در جلوگیری از ریزش موها دارد. استفاده از استروژن‌های گیاهی بویژه سویا تاثیر چشمگیری در جلوگیری از ریزش دارد.

تاثیر ورزش در رشد مو

اغلب ورزشکاران دارای موهایی پرپشت هستند . تاثیر ورزش متعادل در جلوگیری از سفیدی و ریزش موها به اثبات رسیده است. ورزش حرفه‌ای و قهرمانی در زنان نتیجه‌ای برعکس دارد و ریزش مو را بیشتر می‌کند. کاهش استرس موجب بهبود روند رویش موها می‌شود . ورزش روزانه موجب ترشح هورمون آندورفین ، کاهش استرس و جلوگیری از ریزش مو می‌شود.

دخانیات و ریزش مو

در مصرف کنندگان سیگار ، قلیان و الکل ریزش مو شایع‌تر است و اثرات نامطلوب قلیان بر ایجاد این مشکل بسیار شدیدتر از سیگار است. قطع یکباره داروهای هورمونی و قرص‌های جلوگیری از بارداری در زنان موجب ریزش موی شدید می‌شود. بر خلاف باور عمومی مردم ریزش مو پس از زایمان طبیعی نیست و در صورتی که این مشکل پس از ماه دوم بعد از زایمان ادامه داشته و شدید باشد باید در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه شود ، زیرا راهکارهای درمانی رویش مو پس از ماه دوم چندان نتیجه بخش نیست و رویش موها جبران پذیر نیست.

 
شانه کردن زیاد موعادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند

افراط در برس کشیدن و شانه کردن موها از علل ریزش موها است . شست و شوی زیاد یا کم موها از علل تشدید کننده ریزش مو هستند . شست و شوی زیاد نیز از علل بروز ریزش مو است، حتی افرادی که موهای چرب دارند نباید در هر نوبت حمام کردن موها را شامپو بزنند بلکه با مراجعه به پزشکو یا متخصصین زیبایی در آرایشگاه  و تجویز شامپوهای مخصوص موهای چرب باید در صدد رفع این مشکل برآیند. شست و شوی کم و هفته‌ای یک نوبت نیز باعث ریزش مو می‌شود. افراط در مصرف تافت ، واکس و حالت دهنده‌های مو باعث ریزش مو می‌شود. بستن محکم موها در دختران موجب سست شدن مو و ریزش می‌شود . سفت بستن موها باعث خالی شدن ناحیه پیشانی و کناره‌های سر است که امروزه بسیار شایع شده است. روسری‌های با مواد مصنوعی و استفاده از چندین لایه شال و روسری و بستن هدهای محکم در ناحیه جلویی رویش موها به علت افرایش فشار وارده بر ریشه مو از عوامل زمینه‌ساز ریزش است.

 

 مصرف مکمل‌های ویتامینی

کمبود آهن و ویتامین D از علل شایع ریزش موها است . باید سالیانه یک نوبت میزان آهن و ویتامین D بدن اندازه‌گیری شود و در صورت کمبود ویتامین D، با مصرف قرص‌های مکمل یک بار در هفته کمبود این ویتامین جبران می‌شود و پس از آن نیز مصرف ماهی یک عدد قرص برای تامین ویتامین D مورد نیاز بدن کفایت می‌کند. مصرف قرص روی ، آهن ، قرص چای سبز ، انواع ویتامین B ، امگا  ۳ و ویتامین E باعث جبران ریزش مویی می‌شود که به علت کمبود ویتامین ایجاد شده است.

عادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوند

عادت های غلط که باعث ریزش غیر طبیعی مو می شوندReviewed by Tannaz lotfy on Feb 9Rating:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *