پاک کردن لاک ناخن اکلیلی
چطور لاک ناخن اکلیلی را پاک کنیم؟
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶
فرار از لک و پیس
 نسخه فراری دادن لک و پیس
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶

راه‌های طبیعی برای درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

ریزش مو

راه‌های طبیعی برای درمان ریزش مو

اکثر اوقات، یافتن چند تار مو طبیعی است، اما چگونه باید بدانید که این چند تار مو هشداری جدی هستند و از ریز موهایتان حرف می‌زنند؟ ما با جراح و متخصص کاشت موی در آرایشگاه، درباره‌ی ریزش مو گپی زده‌ایم که متن آنرا اینجا می‌خوانید.

 • علل اصلی ریزش مو کدامند؟
  متخصص مو در آرایشگاه میگوید: «ریزش مو، می‌تواند به دلیل مشکلات متعددی باشد. آسیب گرمای وسایل حالت دهنده، اتوهای مخصوص فر کردن و یا صاف کننده‌ها، و نیز رنگ موها و وسایل اکستنشن، همه سبب شکنندگی مو می‌شوند.»
  استرس و رژیم غذایی هم عوامل مهمی هستند. متخصص مو در آرایشگاه  اینگونه توضیح می‌دهد که اگر شما ویتامین و پروتئین کافی دریافت نکنید، فولیکول‌های مویتان قوی و سالم نخواهند ماند.او اضافه می‌کند که: تیروئید پرکار هم دلیل رایج دیگری برای ریزش مو است.
 • چه مقدار ریزش مو طبیعی است؟
  بطورمیانگین، سر انسان ۱۰۰ تا ۰۰۰.۱۵۰ تار مو دارد. ریزش مویی بین ۳۰ تا ۵۰ تار مو طی یک روز، اهمیت چندانی ندارد. اما اگر هر روز بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار از موهایتان می‌ریزد، باید کمی حساس شوید و به متخصص مراجعه کنید.
 • آیا انواع مشخصی از مو بیشتر از بقیه می‌ریزند؟
  متخصص مو در آرایشگاه می‌گوید: موهای فر، بیشتر از موهای صاف می‌ریزد. علتش هم اینست که اغلب خانمهایی که موی فر دارند، با استفاده از وسایل صاف کننده و حرارتی، مقدار بیشتری به آن آسیب می‌زنند که باعث تخریب فولیکول‌های موهایشان می‌شود.
  گرما، رطوبت موها را از بین می‌برد و سبب می‌شود ساقه‌ی موها، خشک، شکننده و ضعیف شود. خانمهایی که موی بلند دارند، ممکن است به غلط فکر کنند چون راه آب حمامشان سریعتر بسته می‌شود، ریزش موهایشان بیشتر است! اما این درست نیست، و این اتفاق بخاطر اینست که حجم موهایشان بیشتر است.
 • فولیکولهای سالم چه علائمی دارند؟
  بافت مویتان، نکته‌ی کلیدی در فهمیدن سالم بودن موهایتان است. متخصص مو در آرایشگاه می‌گوید: بوسیله‌ی دو آینه، پشت موهایتان را ببینید. معمولا بخشی روی سر هر فرد، بنام برآمدگی اکسیپیتال وجود دارد. این برآمدگی محلی است که شما باید در آن دنبال تغییرات بافتی موهایتان بگردید.
  موی این قسمت، نباید هیچگاه تغییر کند. بنابراین، اگر کیفیت این قسمت موهایتان یکنواخت نیست، یا نازکتر است یا چندان درخشان نیست، فورا به متخصص مو در آرایشگاه مراجعه کنید.
  متخصص مو در آرایشگاه می‌گوید: «چنانچه مشکلی وجود داشته باشد، موها ۴ تا ۶ ماه سالم می‌مانند. بنابراین نگران شیوع آسیب بوجود آمده به کل موهایتان نباشید.»
  روش دیگر برای بررسی سلامت موها، این است که ببینید آیا در قسمت ریشه‌ی موی ریخته شده، حباب عمود شکلی وجود دارد یا نه. این بخش، نشان می‌دهد که تار موی شما عمر کامل خود را گذرانده و بطورعادی ریخته است، یا نه.
 • به جز عدم استفاده ازوسایل حرارتی، برای جلوگیری از ریزش مو چه باید کرد؟
  متخصص مو در آرایشگاه میگوید که: تغییرات عملکرد غده‌ی تیروئید، معمولا با ریزش مو رابطه دارند. او توصیه می‌کند که سویا مصرف نکنید، چرا که مشخص شده اثر منفی بر عملکرد تیروئید اکثر افراد دارد.
  اما موثرترین راه حفظ سلامت موها و جلوگیری از ریزش آن؟ «بهترین راه این است که مطمئن شوید به اندازه‌ی کافی ویتامینهای گروه B، آهن، و پروتئین در رژیم غذاییتان دریافت می‌کنید.»
راه‌های طبیعی برای درمان ریزش موReviewed by سه رخ on Apr 3Rating: 4.5راه‌های طبیعی برای درمان ریزش مودر این مقاله میخواهیم بدانیم راه‌های طبیعی برای درمان ریزش مو از نظر متخصصین زیبایی در آرایشگاه را بررسی کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *