بهترین روش پیشگیری از تیره شدن پوست
بهترین روش پیشگیری از تیره شدن پوست
اسفند ۱۵, ۱۳۹۵
دستکاری جوش بعد از اپیلاسیون
دستکاری جوش بعد از اپیلاسیون
اسفند ۱۶, ۱۳۹۵

مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده چیست؟

مرطوب کننده

مرطوب کننده چیست

 یک مرطوب کننده، سطح رطوبت پوست را افزایش می‌دهد. ماهیت مرطوب کننده‌ها می‌تواند ساده و یا بسیار پیچیده باشد. بهرحال مرطوب کننده‌ها روی لایه‌ی بیرونی پوست که بنام علمی‌ لایه‌ی اپیدرم شناخته می‌شوند کار می‌کنند و آنرا نرم و درخشنده می‌سازند. یک مرطوب کننده، به پوست شما کمک می‌کند تا رطوبت مورد نیازش را جذب کرده تا رطوبتش را از دست ندهد و خشک نشود.
مرطوب کننده های امروزی دیگر فقط به مرطوب کنندگی محدود نیستند. با تحقیقاتی که انجام شده است، کارشناسان راه‌هایی را یافته‌اند تا عناصری که معمولاً پوست شما کمبود دارد را نیز به مرطوب کننده‌ها بیفزایند.
مرطوب کردن پوست، باید بخشی ضروری در روتین زیبایی شما باشد تا سلامت پوستتان حفظ شود. جدای از اینکه پوست شما را نرم کرده و به انعطاف پذیریش می‌افزاید، از پیر شدن پوستتان، خشک شدن آن و دیگر صدمات احتمالی ناشی از خشکی پوست نیز جلوگیری می‌کند.
ماساژ دادن پوستتان هنگامی که مرطوب کننده استفاده کرده‌اید، جریان خون در اطراف صورتتان به‌خصوص در نزدیکی گونه‌ها را تسهیل کرده، که به نوبه‌ی خود به شما درخشندگی جوانی بخشیده و نشانه‌های سالخوردگی را از شما دور نگاه می‌دارد.
مرطوب کننده‌ها با توجه به نوع پوست، همچون پوست خشک، پوست معمولی، چرب و حساس متفاوتند. بعنوان مثال پوست خشک نسبت به انواع دیگر پوست‌ها به رطوبت بیشتری احتیاج دارد.
بر خلاف آنچه انتظار می‌رود، حتی پوست چرب هم به یک لایه‌ی نازک مرطوب کننده احتیاج دارد، اما فقط به اندازه‌ای که منافذ پوست مسدود نشود، در غیر این صورت باعث بوجود آمدن جوش خواهد شد.
برای پوست‌های حساس هم، بهتر است از مرطوب کننده‌هایی با مواد تشکیل دهنده‌ی طبیعی استفاده شود، مخصوصاً انواعی که عاری از مواد فعال باشند.

مرطوب کننده چیست؟Reviewed by سه رخ on Mar 5Rating: 4.5مرطوب کننده چیست؟در این مقاله میخواهیم با استفاده از نظر متخصصین زیبایی در آرایشگاه درباره لوازم آرایشی و بهداشتی بدانیم مرطوب کننده چیست؟

10 دیدگاه ها

 1. sima گفت:

  عـــــــــــــــالــــــــــی

 2. setareh گفت:

  خیلی خوب بود

 3. sahar گفت:

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 4. parmida گفت:

  ممنون خیلی مفید بود

 5. hana گفت:

  ممنون خیلی مفید بود

 6. parna گفت:

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 7. sara گفت:

  مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *