درست کردن لوازم آرایشی
چگونه لوازم آرایشی را خودمان درست کنیم !
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵
آرایش غلیظ نکنید در مهمانی(قسمت۱)
بهمن ۲۶, ۱۳۹۵

ارتباط ناخن با سلامتی بدن(قسمت۱)

ارتباط ناخن با سلامتی بدن

ارتباط ناخن با سلامتی بدن

ارتباط ناخن با سلامتی بدن(قسمت1)

مشکلاتی در باره قلب، کبد و ریه می‌توانند در ناخن شما ظاهر شوند. خواندن این مطلب را ادامه دهید تا رازهایی در باره ناخن و سلامتی خود کشف کنید.

ناخن‌های پوسته‌شده

اگر سطح ناخن به خصوص قسمت مرده آن پوسته پوسته، لایه لایه و نا صاف باشد می‌تواند پیش نشانه هایی از بیماری پسوریازیس، عفونت یا ورم مفاصل باشد. تغییر رنگ ناخن خیلی شایع است. در این حالت پوست زیر ناخن می‌تواند به قرمزی با قهوه‌ای متمایل باشد.

ناخن‌های زرد

یکی از شایع‌ترین مشکلات ناخن زرد بودن آن هاست، این زردی می‌تواند ناشی از نوعی قارچ عفونی در ناخن‌ ها باشد. با بدتر شدن این وضعیت ممکن است ناخن‌ ها فرو رفته یا بیش از حد ضخیم و شکننده شوند. در موارد محدودی زردی ناخن می‌تواند بیانگر مشکلاتی همچون ناراحتی تیروئید یا ریه، و یا ناشی از بیماری پسوریازیس (نوعی بیماری پوستی) باشند.

 ناخن‌های جویده شده

جویدن ناخن‌ های شما می‌تواند تنها یک عادت قدیمی باشد، اما در مواردی این حالت علامتی از اضطراب شدید باشند که باید درمان شوند. جویدن ناخن می‌تواند نشانه تیک شخصیتی یا وسواس هم باشند. اگر نمی‌توانید این عادت را متوقف کنید مطمئن باشید که ارزش دکتر رفتن را دارد.

ناخن‌ های آبی

ناخنی با رد و آثار آبی می‌توانند به این معنی باشند که بدن به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی‌کند. این مطلب می‌تواند نشانگر مشکلات ریوی باشد مانند امفیزم (نوعی بیماری ریوی که باعث تنگ و کوچک شدن مجاری تنفسی یا کیسه‌های هوا می‌گردند و مانع از دریافت کافی هوا و اکسیژن خواهند شد). گاهی هم ناخن‌ های آبی می‌توانند نشانگر مشکلات قلبی باشند.

ارتباط ناخن با سلامتی بدن(قسمت۱)Reviewed by Mehdi Alaeddini on Feb 14Rating:

3 دیدگاه ها

  1. م گفت:

    ممنون خیلی مفید بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *