تقویت پوست آقایان
مراقبت از پوست آقایان
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷
تفاوت بی بی کرم و سی سی کرم
بی بی کرم یا سی سی کرم
مرداد ۱۶, ۱۳۹۷

رنگساژ مو

مزایای رنگساژ مو

رنگساژ مو

رنگساژ مو

   رنگساژ یکی از شیوه های بازسازی و احیای رنگ مو است که برای موهایی که براقی و زیبایی قبلی خود را ندارند استفاده می شود. رنگساژ در واقع جان دوباره به رنگ مو می دهد. شما وقتی موهای خود را رنگ یا مش می کنید موها برق خاصی پیدا می کنند. این برق و شفافیت خیره کننده معمولا یک تا دو ماه روی موهای سر باقی می ماند. اما بعد از این مدت موها شروع به زرد شدن و از دست دادن شفافیت خود می کند. برای رفع این حالت می توان از رنگساژ استفاده کرد. همانطور که گفتیم رنگساژ کردن روشی برای ترمیم دوباره رنگ مو است. با این تفاوت که اینبار دیگر قرار نیست رنگ و اکسیدان با هم مخلوط شوند و یک ساعت روی سر بمانند. رنگساژ یک حالت ضعیف از رنگ مو است که بیشتر برای موهای مش یا دکلره شده استفاده می شود. 

رنگساژ- رنساژ- رنگ مو مزایای رنگساژ
   رنگساژ ترکیب ضعیفی دارد و همین ترکیب ضعیف موجب می شود کمتر به موها آسیب وارد شود. علاوه بر این مزیت، رنگساژ این امکان را فراهم می کند هر چند وقت یکبار رنگی متفاوت را روی پایه دکلره یا مش موهای خود ایجاد کنید. در حالیکه با رنگ نمی توان این کار را کرد و آسیبی که با رنگ و اکسیدان به موها وارد می شود خیلی بیشتر است. برای ساخت محلول رنگساژ معمولا آرایشگرها در ارایشگاه زنانه از یک فرمول استفاده می کنند و شما هم می توانید از همین فرمول برای رنگساژ موعای خود استفاده نمایید. مقداری رنگ را بر اساس بلندی و حجم موهای داخل ظررف رنگ یا کاسه رنگ بریزید. این مقدار برای موهای کوتاه 3 سانت، متوسط 8 سانت و بلند چیزی حدود 15 سانت است. رنگ را با یک اکسیدان و همان میزان آب و چند قطره شامپو ترکیب کنید و کامل مخلوط کنید تا کاملا رقیق و یکدست شود. 
   بعد از تهیه این محلول، آن را روی تموم موهای خود پخش کنید و ماساژ دهید درست مثل زمانی که موهای خود را با شامپو شستشو می دهید. اگر تمام موهای شما دکلره است، میزان مکث مواد رنگساژ روی سر معمولا کمتر از 10 دقیقه است، اما اگر مش دارید و تمام موها دکلره نیست، باید بین 20 تا 25 دقیقه رنگساژ روی موها باقی بماند. پس از اینکه موها را چک کردید و به رنگ مناسب رسید موها را بشویید. برای اینکه موها بعد از هر بار رنگساژ کردن ضعیف نشود و سریع رنگ آن از بین نرود، از ماسک مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا علاوه بر تقویت و سلامت موها، رنگی که گذاشتید هم تثبیت شود. از دیگر مزایای رنگساژ این است که می توانید این کار را در منزل انجام دهید و نیازی نیست هر بار هزینه و وقت خود را صرف رفتن به آرایشگاه کنید. 

رنگساژ با واریاسیون
   همیشه لازم نیست موها را با رنگ، رنگساژ کنید. برای این کار کافی است مقداری اکسیدان را با چند سانت واریاسیون ترکیب کنید و آن را روی موها بزنید. واریاسیون ها ماندگاری کمتری نسبت به رنگ مو دارند اما در عوضرنگ های فانتزی و جالبی دارند. البته از واریاسیون همیشه برای رنگساژ کردن استفاده نمی شود و گاهی برای از بین بردن رفله های زرد و قرمز مو می توان از واریاسیون های خاکستری، آبی و سبز استفاده کرد و زردی و قرمزی مو رو از بین برد.

رنگساژ موReviewed by آرایشگاه on Aug 7Rating: 3.0رنگساژ مورنگساژ مو یکی از شیوه های احیای شفافیت و زیبایی رنگ مو است که هم در منزل و هم در آرایشگاه در کمترین زمان قابل اجرا است. در این مقاله شما را با رنگساژ مو آشنا می کنیم.

رنگساژ مو یکی از شیوه های احیای شفافیت و زیبایی رنگ مو است که هم در منزل و هم در آرایشگاه در کمترین زمان قابل اجرا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *