مراقبت های قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن
مراقبت های قبل و بعد از میکروپیگمنتیشن
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶
مراقبت از چشم‌ها در تابستان چگونه است
مراقبت از چشم‌ها در تابستان
خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

عوارض برنزه کردن

مهم ترین عوارض برنزه کردن

عوارض برنزه کردن

عوارض برنزه کردن

طبق نظر متخصصین پوست و زیبایی در آرایشگاه برنزه کردن برای پوست خوب نیست و کسانی که  علاقه به برنزه کردن دارند باید عوارض و ضرات برنزه کردن باخبر بشوند.

 • برنزه کردن ، چیزی بیشتر از تغییر نگ پوست شماست. آیا می دانید که سلول های پوستی در لایه فوقانی پوست، تولید کننده ی ملانین یا همان رنگدانه هایی که به پوست ما رنگ می دهند، هستند؟ زمانی که  زیر نور خورشید هستید، اشعه UV به پوست شما آسیب می رساند و باعث افزایش تولید ملانین می شود. این یک نشانه ی واضح است که پوست شما تلاش می کند تا از خود در برابر صدمات بیشتر محافظت کند.
 •  طبق تحقیقات متخصصین پوست در آرایشگاه برنزه کردن ممکن است باعث بروز سرطان پوست شود. بسیار خوب، حالا وقتش رسیده که کمی توجه کنید! برنزه کردن باعث آسیب دیدن یا ترومای سلول های پوستی می شود، که می تواند منجر به سرطان پوست شود. و اگر فکر می کنید که می توانید با چند جلسه کوتاه سولاریوم از این اتفاق قسر در بروید، برایتان آرزوی خوشبختی می کنم!
  اشعه های UV ساتع شده از تخت خواب های برنزه کننده هم همان شرایط را دارند. قوانین روشن هستند، هر مقدار پوستتان را بیشتر در معرض منابع تابش UV قرار دهید، ریسک ابتلا به سرطان پوست هم افزایش می یابد.
 •  تحقیقات قطعی متخصصین پوست در آرایشگاه ، نشان می دهند که برنزه کردن، پیری زودرس می آورد! دلیلش هم همان است – تابش اشعه UV. هر چه بیشتر در معرض تابش اشعه UV باشید، پوستتان برای پیری زودرس بیشتر تحریک می شود. خواه پوستتان در یک روز زیبا در ساحل برنزه شده باشد، خواه بر روی تخت خواب های برنزه کننده در سولاریوم – آسیب های پوستی باعث پیری زودرس پوست می شوند، چرا که جبران ناپذیرند!
 •  برنزه کردن، جیب شما را سوراخ می کند! طبق گفته متخصصین پوست در آرایشگاه، جلسات منظم سولاریوم و چیزهای دیگر هزینه زیادی دارد. بازار امروز، لبریز از انواع محصولات برنزه کننده است – رنگ ها، لوسیون های برنزه کننده، کرم های رنگی، اسپری های برنزه کننده، سرعت دهنده های برنزه، اطاقک های اسپری برنزه و محصولات بیشمار دیگر. اگر به خودتان بیایید و ببینید که برنزه کردن برای شما یک عادت شده و این هزینه های کوچک به بخش ثابتی از خرج ثابت ماهانه ی شما تبدیل شده اند؟ آیا واقعا ارزشش را دارد؟
 •  بسیاری ار خانم ها توسط تبلیغات دروغین سولاریوم ها و شرکت های تولید کننده ی لوازم آرایشی گمراه می شوند،طبق تحقیق به عمل آمده از یکی از مشتریان آرایشگاه او میگوید:  برای سال ها من معتقد بودم که نوع خاصی از لامپ های بکار رفته در تخت خواب های برنزه کننده امن است، چرا که توسط یکی از برترین متخصصین زیبایی در آرایشگاه  به من توصیه میشد. کمی بعد فهمیدم که او خودش شریک تجاری همان آرایشگاه است که توصیه می‌کرد!

 تحقیقات متخصصین پوست  نشان می دهند که حتی اسپری های برنزه کننده نیز دارای عوارض جانبی برای پوست شما هستند. پیشنهاد من این است که یک بار دیگر در آینه خود را نگاه کنید و ببینید که پوست روشن شما واقعا چقدر زیباست. اگر نیاز است توسط لوازم آرایشی ویژگی‌های خدادادی تان را پر رنگ و کنید و سعی کنید با پوست خودتان کنار بیایید. پوست شما سزاوار این نیست که با آن بد رفتار کنید.فعلا روشی برای برنزه کردن بدون عوارض وجود ندارد.

عوارض برنزه کردنReviewed by سه رخ on Jun 11Rating: 4.5عوارض برنزه کردندر این مقاله میخواهیم مهم ترین عوارض برنزه کردن را از دید متخصصین پوسات در آرایشگاه بررسی کنیم

2 دیدگاه ها

 1. آتوسا کریمی گفت:

  وای من عاشق برنزه کردنم با همه عوارض ش

 2. ماه پیشونی گفت:

  اگه این همه عوارض داره پس چرا این همه دختر دنبال برنزه کردن هستن؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *