مهم ترین عوارض کراتینه برزیلی
عوارض کراتینه برزیلی
مهر ۱, ۱۳۹۶
بهترین آموزش کراتینه برزیلی مو
آموزش کراتینه برزیلی
مهر ۲, ۱۳۹۶

۱۰ واقعیت شگفت انگیز در مورد ناخن ها (قسمت دوم)

نکاتی مهم در مورد ناخن

۱۰واقعیت شگفت انگیز در مورد ناخنها

۱۰ واقعیت شگفت انگیز در مورد ناخن ها (قسمت دوم)

5. نباید کوتیکول ناخن ها دستکاری شود!
   کوتیکول بخشی از پوست و ناخن است که هنگام مانیکور کردن  بریده و جدا می گردد. جالب است بدانید که تغذیه ی اصلی برای رشد ناخن ها در کوتیکول ناخن انجام می شود و جدا کردن آن از ناخن به نفع سلامتی شما نیست. جدا کردن و کندن این پوسته نازک در جایی که پوست انگشت به ناخن متصل می شود، مانند این است که عایق بندی انگشت را به راحتی از بین ببرید. وظیفه اصلی کوتیکول جلوگیری از نفود میکروب ها به پوست و پایه ی ناخن است. بنابراین باید از کندن و جدا کردن این بخش به ظاهر اضافی خودداری کنید.
6. ناخن ها در فصل تابستان بیشتر رشد می کنند!
   میزان نور خورشید در فصل های مختلف در رشد ناخن ها مؤثر است. یعنی ناخن ها مانند موها در فصل گرما و تابستان و با تابش نور خورشید بهتر رشد خواهند کرد. زیرا گرما موجب تحریک جریان خون و همچنین ساخت کراتین شده که ساختار ناخن را می سازد. نکته جالب اینجاست که چپ دست یا راست دست بودن نیز در رشد ناخن ها تاثیر بسزایی دارد. در واقع ناخن های دستی که با آن می نویسید زودتر از دست مخالف رشد خواهد کرد، زیرا گردش خون در این دست بیشتر می باشد.
7.  شش ماه طول می کشد تا ناخن افتاده دست، نو شود!
   گاهی اوقات شوک ها و ضربه های واردشده به ناخن موجب تخریب و افتادن آن خواهد شد. اما نگران نباشید، زیرا این ناخن دوباره رشد خواهد کرد. روند احیا یعنی زمانی که لازم است ماتریس به بستر ناخن متصل گردد، حدوداً بین 5 تا 6 ماه طول خواهد کشید. البته این مدت زمان برای ناخن های پا بیشتر بوده و بین 9 تا 12 ماه به طول می انجامد.
8. ناخن های آقایان سریع تر رشد می کنند!
    در حالت کلی، ناخن های آقایان رشد سریع تری نسبت به خانم ها دارد.البته یک استثنا نیز وجود دارد. در دوران بارداری ناخن های خانم ها به دلیل افزایش هورمون استروژن، سریع تر رشد خواهد کرد.
9. استفاده ی زیاد از لاک، ناخن ها را خفه می کند!
   خانم ها باید بدانند که لاک ناخن و پاک کننده های آن باعث آسیب جدی به ناخن ها شده و در نهایت موجب تخریب آنها می گردد. ناخن هایی که مدام مانیکور شده و لاک زده می شوند، ضعیف تر و نرم تر بوده و رنگ آنها به زرد- نارنجی تغییر خواهد یافت. توصیه ما به خانم های این است که بین دفعات لاک زدن ناخن هایشان چند روزی فاصله بیدازند تا ناخن فرصت ترمیم داشته باشد.
10. بلندترین ناخن های جهان، هفت متر طول دارند!
   یک خانم آمریکایی به نام کریس ولتون معروف به «دوشس»، رکورد بلندترین ناخن های جهان را شکسته است. ناخن های دست راست این خانم 3 متر و 625 سانتی متر و ناخن های دست چپ وی 3 متر و 689 سانتی متر است. طول ناخن های این خانم که در کتاب گینس ثبت شده است در سال 2015 به 7 متر و 314 سانتی متر رسیده است. این خانم حدود 25 سال است که ناخن های خود را کوتاه نکرده است.

۱۰ واقعیت شگفت انگیز در مورد ناخن ها (قسمت دوم)Reviewed by سه رخ on Sep 23Rating: 3.0۱۰ واقعیت شگفت انگیز در مورد ناخن ها (قسمت دوم)واقعیت هایی در مورد ناخن وجود دارد که بسیاری از ما از آن ها بی خبریم. در این مقاله قسمت دوم این واقعیت ها را به شما معرفی می کنیم.

واقعیت هایی در مورد ناخن وجود دارد که بسیاری از ما از آن ها بی خبریم. در این مقاله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *