خنثی کننده رنگ مو
خنثی کننده رنگ مو
فروردین ۱۸, ۱۳۹۶
آرایش لب‌های گرادینت
آرایش لب‌های گرادینت
فروردین ۱۹, ۱۳۹۶

نحوه انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست

نحوه انجام فرآیند میکرونیدلینگ بر روی پوست

فرآیند میکرونیدلینگ

نحوه انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟
این وسیله را روی پوست گذاشته و لایه بالایی پوست را به عمق 2 میلی متر سوراخ می کنند تا زخم هایی ریز روی پوست ایجاد شود. این روش موجب تحریک شدن بدن گردیده و فیبرهای کلاژن والاستین جدید می سازد. در این روش در پاسخ به محرک، پوست برجسته و ضخیم شده و جای زخم ناپدید وخطوط باریک و چین و چیروک به تدریج کم می شود.
این روش شامل چه فرایندهایی است؟
پوست تمیز شده و با استفاده از کرم مخصوص، بی حس می گردد. متخصصان حرفه ای در این روش برای نتیجه بهتر، از محصولاتی که باعث تحریک کلاژن سازی می شوند مانند اسید هیالورونیک و سرم ویتامین C و برای رنگ آمیزی بافت از روشن کننده های پوست استفاده می کنند. سپس از وسیله ای کوچک به شکل خودکار که دارای 12 سوزن ریز است برای سوراخ کردن پوست استفاده می شود. این ابزار، دارای سرعت بالا و سوزن های قابل تنظیم است پس می توان سوزن را با زاویه 90 درجه وارد پوست نمود و سرعت جذب محصولات را نیز افزایش داد. پس از درمان جهت مرطوب سازی، درمان و حفاظت از پوست از سرم ویتامین C و اسید هیالورونیک استفاده می گرددد.
پس از درمان پوست به چه شکل در می آید؟
در بسیاری از افراد به مدت 24 تا 48 ساعت پس از میکرونیدلینگ، حالتی مانند حالت آفتاب سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست ایجاد می شود و ممکن است کبودی و خونریزی بسیار ریز رخ دهد. ظرف یک تا دو هفته پس از درمان پوست نرم تر و شفاف تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می گردد.
پس از استفاده از این روش چه مدت باید استراحت نمود؟
واکنش های التهابی پوست بسیار اندک می باشد و ظرف چند ساعت از بین می رود و رنگ قرمز پوست نیز به رنگ صورتی در می آید و ممکن است 12 تا 48ساعت بر روی پوست باقی بماند. متخصصان و پزشکان پوست و مو توصیه میکنند جهت کاهش قرمزی پس از عمل میکرونیدلینگ، از اسید هیالورونیک استفاده شود  و جهت حفاظت از پوست بهتر است ضد آفتاب حاوی زینک استفاده شود. پس از این عمل می توان از لوازم آرایشی ملایم استفاده نمود.
آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟
توصیه مهم آرایشگران و متخصصان پوست و مو قبل از میکرونیدلینگ صورت، استفاده از کرم های بی حس کننده است تا دردی که در طول این عمل حس می شود کاهش یابد.
آیا می توان از میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوست استفاده برد؟
میکرونیدلینگ را می توان روی همه انواع رنگ ها و انواع پوست ها استفاده نمود. هیچ گونه خطری در رابطه با التهاب پس از عمل و هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد!
چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز داریم و با چه فاصله زمانی باید این فرایند را تکرار نمود؟
میکرونیدلینگ را می توان هر چهار تا شش هفته تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر دست یابید. جهت تحریک تولید کلاژن باید 3 بار از این روش استفاده نمود و بین هر یک از این درمان ها باید 4 تا 6 هفته فاصله باشد. متخصصان جهت کاهش جای زخم 3 تا 6 جلسه درمانی را توصیه می کنند. تعداد درمان ها به پاسخ هر فرد به درمان و به میزان آسیبی که تازه است یا خیر بستگی دارد. میکرونیدلینگ در همه بخش های پوست بدن (گردن سروسینه بازو پاها) قابل استفاده است. بسیاری از افراد پس از جلسه اول نتایج جالب این فرآیند را بر روی پوست خود مشاهده میکنند.
خطرات ناشی از عفونت پس از عمل
از آن جایی که کانال های ریز که در اثر سوزن ایجاد شده اند ظرف مدت یک ساعت بسته می شوند و این روش تحت شرایط خاص کلینیک انجام می پذیرد پس بروز عفونت پس از عمل بعید است.
پس از درمان از چه موادی نباید روی پوست استفاده کرد؟
به توصیه پزشکان جهت اطمینان از بهبودی بهتر است 2 تا 3 روز از محصولات AHA(اسید گلیکولیک)،رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال کننده خودداری شود همچنین نباید در برابر نور مستقیم خورشید قرار گرفت.برای مراقبت بیشتر می توان از ضد آفتاب حاوی روی استفاده نمود.
عوارض جانبی فرایند میکرونیدلینگ چیست؟
روش اثر جانبی زیادی ندارد و در 150000 مورد از این عمل تا به حال یک عارضه جانبی هم گزارش نشده است!
آیا من کاندیدای مناسب استفاده از روش میکرونیدلینگ هستم؟
میکرونیدلینگ صورت را می توان بدون خطر روی انواع رنگ و نوع پوست انجام داد. زیرا در این روش اپیدرم و به طور خاص ملانوسیت ها در منطقه بازال دست نخورده باقی می مانند. و خطر تغییر رنگدانه یا هایپرپیگمانتسیوم التهابی پس از عمل بسیار کم است. میکرونیدلینگ پوستی می تواند مناطقی حساس و شکننده پوست را که با سایر روش ها نمی توان درمان نمود تحت درمان قرار دهد. این مناطق شامل چشمان، گردن و پشت دستان می باشد.

نحوه انجام میکرونیدلینگ بر روی پوستReviewed by سه رخ on Apr 7Rating: 4.5نحوه انجام میکرونیدلینگ بر روی پوستدر این مقاله میخواهیم با نحوه انجام فرآیند میکرونیدلینگ بر روی پوست صورت آشنا شویم و فرآیندها و مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست را مورد بررسی قرار دهیم.و به این موضوع بپردازیم که این عمل به چه افرادی توصیه میشود.

6 دیدگاه ها

 1. عسل بانو گفت:

  میکرونیدلینگ جراحی داره؟؟؟؟

 2. نسترن گفت:

  واقعا عالی بود مرسی

 3. پگی گفت:

  خوب و مفید بود

 4. نگین گفت:

  خیلی جالب بود

 5. نگار گفت:

  عالی بود مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *