آموزش رنگ کردن مو با حنا
رنگ کردن طبیعی مو با حنا
دی ۲۰, ۱۳۹۵
خرید لوازم آرایش
چگونه لوازم آرایش بخریم
دی ۲۰, ۱۳۹۵

آموزش آمبره کردن مو

روش آمبره مو در آرایشگاه

آموزش آمبره مو

چگونه موها را آمبره کنیم ؟

      آمبره به تکنیک رنگ مو در آرایشگاه با طیف رنگی تیره به روشن از ریشه تا ساقه گفته می شود. دو نوع رنگ موی آمبر وجود دارد: آمبر سنتی و آمبر برعکس. آمبر سنتی رنگ روشنتری در نوک موها نسبت به ریشه تیره دارد. درحالیکه آمبر برعکس نوک موها تیره تر از ریشه های روشن است. اگر آرایشگر هستید و میخواهید روش آمبره کردن را یاد بگیرید حتما این مقاله آموزشی آرایشی را بخوانید.
     در ابتدا یک تی شرت قدیمی بپوشید و موهایتان را قسمت کنید. انتهای موها را دکلره کنید و صبر کنید تا دکلره رنگ باز کند و سپس بشویید و موها را خشک کنید و سپس قسمت های دکلره را رنک کنید کمی بالاتر از آن. صبر کنید تا رنگ بگیرد و سپس بشویید و خشک نید و مدل بدهید.

۱- رنگ خود را انتخاب کنید. از اینرو شما باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ موی طبیعی تان خوب جور دربیاید.  گزینه های معمول اینهاست: درجات یا سایه های روشن تر قهوه ای، سایه ای از رنگ قرمز / قهوهای مایل به قرمز یا درجات بلوند.

- رنگی را انتهاب کنید که نسبت به رنگ فعلی موهایتان از دو درجه بیشتر روشن تر نباشد.
- هر چه رنگ محو تر و ظریفتر تغییر کند، بیشتر حالت طبیعی و آفتاب خورده / انعکاس نور طبیعی تری پیدا می کند.
- در صورت امکان دنبال رنگ های کاملا طبیعی یا ملایم باشید تا آسیب کمتری به موهایتان برسد.

۲- تصمیم بگیرید که میخواهید آمبر موهایتان کجا تمام شود. به همان اندازه انتخاب رنگ، مهم است که انتخاب کنید کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند. یک راه مطمئن این است که پایین پایین موهایتان را آمبر کنید. اگر رنگ آمبر خیلی بالاتر باشد ریسک این احتمال که ریشه های موهایتان درآمده دیده شود تا یک آمبر زیبا، بسیار بالا میرود.

- بطور کلی از نوک موها تا جایی زیر خط چانه محل مناسبی برای دو رنگ آمبر موهایتان است. یا بطور واضح تر آمبر نباید از خط چانه بالاتر برسد.

۳- موهایتان را خوب شانه بزنید. دقت کنید که هیچ گره ایی در بافت موهایتان نباشد. این مرحله باعث میشود که دکلره کردن راحتتر شود و همینطور به شما کمک میکند که موها بطور یکنواخت رنگ بگیرند.

۴- یک پیشبند یا تی شرت قدیمی بپوشید. این احتمال که از مواد دکلره یا رنگ در طول پروسه روی لباستان چکه کند بسیار زیاد است. یک پیشبند یا تی شرت قدیمی از این اتفاق جلوگیری میکند.

۵- دستکش بپوشید. معمولا در کیت های رنگ دستکش وجود دارد. اگر نبود شما به راحتی میتوانید از دستکش معمولی هم استفاده کنید. خیلی مهم است که حتما دستکش بپوشید که مواد دکلره به پوست دستتان آسیبی نرساند یا رنگ دستتان را لکه نکند.

دکلره کردن مو

۱- دکلره را مخلوط کنید. در روش آمبره سنتی لازم است که شما از دکلره استفاده کنید تا رنگ موهایتان را بردارد یا اصطلاحا رنگ مو باز شود. یک راه مطمئن تر وجود دارد که کمتر از مواد دکلره به موهایتان آسیب میزند و آن استفاده از رنگ موی استاندارد بلوند است که البته به اندازه دکلره رنگ روشن نمیشود و نتیجه کار بیشتر طبیعی و ظریف خواهد بود.

- آسان ترین و ارزان ترین روش خانگی دکلره این است که به مقدار مساوی از اکسیدان شماره ۲۰ و پودر دکلره استفاده کنید. ۶۰ میلی لیتر بصورت مساوی از پودر دکلره و اکسیدان شماره ۲۰ را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر کرمی شکل یکدست شود.
- همیشه دکلره را در یک مکان با تهویه مناسب انجام دهید تا از تنفس بیش از حد گاز یا بخاراتش جلوگیری کنید.

۲- موهایتان را قسمت کنید. فرق وسط باز کنید و هر بخش آن را به دو قسمت تقسیم کنید و دوباره هر کدام از آنها را به هر تعدادی که دوست دارید تقسیم کنید. ضخامت دسته موها باید بگونه ای باشد که کار کردن با آن بخش برایتان خیلی راحت باشد.

- اگر موهایتان خیلی بلند یا ضخیم است شاید بخواهید که باز هم موهایتان را به بخش های بیشتری تقسیم کنید.
- هر دسته از موها را که جدا کرده اید با سنجاق یا کش مو از بقیه جدا کنید.
- یک دسته از موهایتان را که جدا کرده اید از جایی که میخواهید آمبر شروع شود پوش دهید. پوش دادن باعث میشود که آمبر خیلی محو شود و خط یا مرز تغییر رنگ روی موهایتان مشخص نشود.

۳- ابزار کارتان را انتخاب کنید. اگر از کیت دکلره یا رنگ مو استفاده میکنید برس کوچکی داخل بسته شما جهت استفاده موجود است. اگر نه می توانید از قلم موی مخصوص رنگ کردن موها استفاده کنید.

۴- دکلره کردن. مواد دکلره را از نوک موها به سمت بالا به موها بزنید. حتما لازم نیست که خیلی سریع کار کنید یا دسته های موی ضخیم بر دارید. به صورتی کار کنید که تار موها بصور یکنواخت از مواد پوشیده شود.

- دقت کنید که مواد دکلره را به دو سمت مو- زیر و روی مو- بمالید. و در آینه چک کنید که هر دو سمت فرق موها در سمت چپ و راست سر از یکجا دکلره شده باشند اصطلاحا بالا پایین نباشند.
- دقت کنید که تار موهایی که میخواهید دکلره شوند بصورت یکنواخت زیر و رویشان به مواد آغشته شده باشد و جایی خالی نمانده باشد.

۵- اجازه دهید دکلره رنگ باز کند. به میزانی که میخواهید موهایتان رنگ باز کند و روشن شود زمان نیاز دارید چیزی بین ۱۰-۴۵ دقیقه. برای چک کردن موها بخشی از دکلره را از چند تار مو بعد از ۱۰-۲۰ دقیقه بردارید و میزان روشنی مو را ببینید. اگر میزان روشنی را دوست داشتید موها را بشویید. اگر روشن تر می خواهید بگذارید بماند و هر ۵-۱۰ دقیقه یکبار میزان روشنی را چک کنید.

- برای یک تغییر رنگ جزيی دکلره را فقط برای ۱۰-۲۰ دقیقه بگذارید.
- برای تغییرات چشمگیر تر در رنگ دکلره را برای ۴۰-۴۵ دقیقه بگذارید. که این زمان از بوجود آمدن ته مایه رنگ نارنجی یا کاهی زرد جلوگیری میکند.

۶- دکلره را بشویید. با دستکش دکلره را با آب گرم بشویید. بعد با یک شامپو بدون سولفات یا شامپوهای گیاهی  بشویید. دقت کنید که تمام مواد دکلره از بین موها خوب پاک شده باشند در غیر اینشورت موها همینطور روشن تر میشوند. در این مرحله از نرم کننده استفاده نکنید.

رنگ کردن موها

۱- دقت کنید که موهایتان کاملا خشک باشد. از یک حوله برای خشک کردن موها قبل از پروسه رنگ کردن استفاده کنید. حتی می توانید یک تا دو ساعت صبر کنید که موها کاملا خشک شوند.

۲- یکبار دیگر موهایتان را قسمت کنید. همانند مرحله قبل موهایتان را قسمت کنید و با کش مو ببندید تا کارتان راحتتر شود.

۳- دستکش بپوشید. همانند مرحله دکلره معمولا در کیت های رنگ دستکش وجود دارد. اگر نبود شما به راحتی میتوانید از دستکش معمولی هم استفاده کنید. خیلی مهم است که حتما دستکش بپوشید که رنگ دستتان را لکه نکند.

۴- رنگ را آماده کنید. تمام بسته های رنگ کمی اندازه گیری و مخلوط کردن نیاز دارند. پس از دستورالعمل همراه آن بسته استفاده کنید. دقت کنید که رنگ را در یک مکان با تهویه مناسب انجام دهید تا از تنفس بیش از حد گاز یا بخاراتش جلوگیری کنید.

۵- موها را رنگ کنید. از دستورالعمل همراه رنگ پیروی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.
- اگر شما موهایتان را آمبر سنتی می خواهید - نوک موهای روشنتر- پس رنگ را از نوک موها تا کمی بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.
- اگر شما آمبر معکوس می خواهید رنگ را فقط تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید. مانند روش دکلره کردن که قبلا گفته شد.
- دقت کنید که موهایی را که می خواهید رنگ شوند بصورت یکنواخت زیر و رویشان به رنگ آغشته شده باشد و جایی خالی نمانده باشد.

۶- زمان دهید تا موها رنگ بگیرند. زمان گفته شده در دستورالعمل همراه رنگ را بخوانید تا ببینید چقدر باید زمان بدهید تا رنگ تثبیت شود و آن را انجام دهید. از آنجاییکه موهایتان قبلا دکلره شده است پس زمانی بیشتر از ۱۰ دقیقه برای رنگ گرفتن موهایتان لازم ندارید.

۷- رنگ را بشویید. با دستکش مواد رنگ را با آب گرم بشویید. بعد با یک شامپوی بدون سولفات یا شامپوی گیاهی موها را بشویید. دکلره کردن و رنگ کردن موها می تواند خیلی به موهایتان آسیب بزند پس باید به نرم کننده زمان جذب شدن و مرطوب کردن موها را بدهید.

۸- موها را خشک کنید و حالت دهید. از آنجاییکه موهای شما در اثر استفاده از مواد شیمیایی زبر و خشن شده اند باید اجازه دهید که موها بطور طبیعی خشک شوند و از وسایل داغ مثل اتوی مو پرهیز کنید. اگر می خواهید  که موهای خود را سسریع حالت دهید از سشوار استفاده کنید که اینکار هم باعث میشود که ببینید آیا رنگ شما نیاز به ترمیم مجدد دارد.

آموزش آمبره کردن موReviewed by سه رخ on Jan 9Rating: 4.5آموزش آمبره کردن موآموزش آمبره کردن مو بسیار شیرین است. حتما این مقاله را دنبال کنید.

2 دیدگاه ها

  1. جیهون.ن گفت:

    ممنونم . مننننن عـاشق آمبره کردن مو هستم

  2. Maryam گفت:

    تکنیک جالبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *