انتخاب رنگ مو
چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنیم
دی ۲۲, ۱۳۹۵
طرز تهیه ماسک عسل
ماسک عسل پوست صورت
دی ۲۳, ۱۳۹۵

آموزش کاشت ناخن ژله ای

آموزش کاشت ناخن ژله ای

آموزش کاشت ناخن ژله ای

آموزش کاشت ناخن ژله ای

      ناخن های ژله ای با ظاهری طبیعی به ناخن ها استحکام ناخن های پودری آکریلیکی را می بخشد. هنگامیکه از ناخن ژله ای استفاده میکنید شما آن بخارات و بوی حاصل از مواد ناخن پودری را در آرایشگاه و مراکز کاشت ناخن دریافت نمی کنید. مواد ناخن ژله ای درون دستگاه و زیر لامپ های یو وی خشک میشوند. هر لایه از مواد ناخن ژله ای باید زیر نور یو وی به مدت ۲-۳ دقیقه خشک شوند. اینکار باعث ایجاد یکسری پیوند های شیمیایی بین مواد و سطح ناخن شما می شود.  

1 - آماده سازی ناخن ها

      ناخن کار عزیز در ابتدا ناخن ها را سوهان بکشید، شکل دهید و پولیش دهید و برق بیاندازید. برای بدست آوردن نتیجه یک کار با یک ناخن لاک نخورده شروع کنید. زمان بگذارید تا آنرا کوتاه کرده، سوهان کشیده و پولیش دهید و به آن فرم دهید. قبل از آنکه ناخن ها را کوتاه کنید تصمیم بگیرید که چه فرمی می خواهید. فرم اولیه را با کوتاه کردن ناخن ها بوجود آورید، سپس لبه آنها سوهان بکشید. کار فرم دادن را با پولیش روی ناخن تمام کنید.

 • شما می توانید مدل گرد، مربع، نوک تیز، بادامی یا بیضی درست کنید.بخاطر اینکه ناخن های ژله ای بر منبای مدل ناخن شما شکل میگیرند برای همین شما اول باید شکل اصلی ناخن های طبیعی خود را درست کنید درست برعکس مواد پودری آکریلیک که در حین کاشت یا بعد اتمام کار با سوهان زدن شکل میگیرند.    
 • از ابزار مانیکور استفاده کنید. وقتی فرم دلخواه ناخن هاتان را درست کردید، از ابزار مانیکور استفاده کنید تا پوست های اضافی انتهای ناخن را بگیرید.
 • مانیکور و پدیکور اطراف ناخن نباید دردناک باشد. فقط پوست های اضافه و مرده یا ورقه ورقه شده اطراف ناخن را بگیرید.
 •  با یک پد آغشته به اسیتون یا لاک پاکن هر گونه جرم زائد مثل روغن، مواد مرطوب کننده، کرم و… را از روی ناخن ها پاک کنید و سپس دست های خود را با آب سرد بشویید و خوب خشک کنید.
 • لایه اولیه را بزنید. یک لایه نازک از ژل به ناخن ها بزنید. برای ناخن های ژله ای لایه خیلی نازکتری نسبت به وقتی که لاک ناخن معمولی میزنید باید به ناخن ها بزنید. مراقب باشید وقتی لایه اول را میزنید هیچگونه از مواد ژل به پوست اطراف انگشت شما نخورد. لایه اول را درون دستگاه زیر نور  یو وی بمدت ۴۵ ثانیه خشک کنید.

2 - رنگ کردن

 • یک لایه دیگر بزنید. وقتی که لایه اول مواد ژل کاملا خشک شد، یک لایه نازک دیگر از ژل بزنید و بمدت ۴۵ دقیقه زیر نور یووی خشک کنید.احتمالا رگه رگه به نظر خواهد آمد اما برای لایه اول کاملا طبیعی است. دقت کنید که از لاک مخصوص ناخن ژله ای استفاده کنید و کاملا گوشه ها و نوک ناخن ها را خوب با لاک بپوشانید، این کار از پلیسه و جدا شدن لاک جلوگیری میکند.
 • هر لایه را زیر نور یووی بمدت ۴۵ ثانیه خشک کنید.
 • برق ناخن مخصوص  ناخن ژله ای بزنید. تمام ناخن هایتان را با برق ناخن ژله ای بپوشانید و حتما لبه ها و گوشه های ناخن ها را هم خوب برق ناخن بزنید درست مثل مرحله لاک زدن. یکبار دیگر لایه برق ناخن را هم زیر نور یووی بمدت ۴۵ ثانیه خشک کنید.
 • حذف لایه چسبناک. برخی روش های کاشت ژل حالت چسبان بجا میگذارند. چسبندگی لایه آخر و اطراف ناخن بعد از خشک شدن لایه آخر. اگر این حالت بجود آمد به راحتی یک پد را آغشته به الکل سفید کنید و روی ناخن ها خوب بمالید. در آخر هم ماکنیکور ژله ای ناخن های خود را با مالیدن روغن های تقویتی ناخن به پوست اطراف آنها تمام کنید.

3 - پاک کردن ناخن های ژله ای

 • روی لایه آخر سوهان بکشید. برای پاک کردن ناخن های ژله ای، شما اول باید لایه برق ناخن یا همان لایه آخر را با یک سوهان زبر سوهان بزنید. این کار باعت میشود برق ناخن ها مات شود، تنها وقتی که ناخن ها بحالت مات رسیدند شما میتوانید اقدام به پاک کردن ناخن ها کنید.
 • یک پد را کاملا به اسیتون خالص آغشته کنید. مواد ژل بدون استفاده از اسیتون ۱۰۰درصد خالص پاک نمی شوند.۱۰ عدد پد آرایشی را برداشته و آنها را خوب به اسیتون آغشته کنید. پد ها باید به اندازه ای بزرگ باشند که کل ناخن هایتان را بپوشانند.
 • هر پد را روی یک ناخن قرار دهید و کل سر انگشت را با فویل بپوشانید. برای تمام انگشتانتان اینکار را تکرار کنید.
 • لازم است که هر بار فقط یک دست خود را انجام دهید چرا که با انگشتان فویل پیچی شده کار بر روی انگشتان دست دیگر بسیار سخت خواهد بود.
 • اجازه دهید فویل ها برای پانزده دقیقه باقی بمانند. تلاش نکنید که آنها را باز کنید و نگاه کنید که آیا ژل پاک شده است یا نه. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه تک تک هر انگشت را باز کنید. ژل کم کم کنده می شود از یک وسیله مثل خلال یا نوک سوهان استفاده کنید تا ژل را جدا کنید.
 • اگر ژل با کمک خلال یا نوک سوهان کنده نشد ناخن را دوباره با یک پد دیگر که کاملا به اسیتون آغشته است بپوشانید و با فویل سر انگشتتان را ببندید و به مدت ۱۵ دقیقه دیگر صبر کنید.
 • درنهایت بعد از اتمام کار از روغن های تقویتی ناخن استفاده کنید. یکبار دیگر کار خود را با روغن تقویتی ناخن تمام کنید روغن را به انتها و سطح پوست اطراف ریشه ناخن بمالید و خوب ماساژ دهید.
 • ناخن کار عزیز اگر سطح ناخن شما خشک خشن شده بود روغن تقویتی را به روی ناخن ها هم بمالید و خوب ماساژ دهید و انها را پولیش کنید.
آموزش کاشت ناخن ژله ایReviewed by Pantea Paydar on Jan 12Rating:

6 دیدگاه ها

 1. گل ناز بانو گفت:

  سوهان ;کشیدن ناخن کاشت ، کاشت ژله ای باید حرفه ای باشد و کم و زیاد سوهان کشیدن ناخن بد ریخت میشه

 2. نرگس گفت:

  بسیار عالی بود ممنون

 3. ژاله گفت:

  خیلی خوب و کامل لود

 4. paniz گفت:

  مرسی توضیحات کامل و دقیق است

 5. سارا گفت:

  همه چیز دقیق توضیح داده شده میشه یاد گرفت

 6. TINA گفت:

  آموزش کاملی بود ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوال امنیتی ;) *